روش‌های کسب درآمد از فتوشاپ

روش‌های کسب درآمد از فتوشاپ

مهارت کار با فتوشاپ از جذاب‌ترین و پرطرفدارترین مهارت‌های حوزه‌ی گرافیک است. افراد زیادی به دنبال کسب درآمد از طریق طراحی وب، محتوای دیجیتالی و گرافیکی هستند. اما برخی نمی‌دانند که از چه طریق می‌توان این درامد را کسب کرد‌. حتی زمانی که مهارت لازم را دارند. در این مطلب از تدوین باما سعی داریم روش‌های کسب درآمد از فتوشاپ را بررسی کنیم. با مطالعه این مطلب می‌توانید با مشاغل زیادی آشنا شوید و بدانید که بهتر است چه خدماتی به مشتریان خود ارائه دهید. پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا نکات مفیدی را در این باره مطالعه کنید.

درآمد از فتوشاپ در خانه

زمانی که شما دوره آموزش فتوشاپ را تمام کرده و به دنبال شروع فعالیت خود هستید، تصور می‌کنید که باید در محیطی استخدام شوید. اما برای به دست آوردن درآمد از فتوشاپ، نیاز به استخدام نیست. افرادی زیادی به روش فریلنسری در این حوزه فعالیت دارند. شما نیز می‌توانید اولین دسته از افردا تولید کنندگان محتوا در خانه باشید. در حقیقت با فراگیر شدن مشاغل اینترنتی دیگر بیکار نخواهید ماند. ابتدا هدف کاری خود را مشخص کنید و سپس در این مسیر پیشروی کنید. گرافیست ها نیز از این قائده مستثنی نیستند و می‌توانند از روش‌های گفته شده در این مطلب استفاده کنند‌.

از چه روش‌هایی می‌توان با فتوشاپ درآمد کساب کرد؟

در این بخش سعی داریم روش‌های گوناگون را بررسی کنیم. گرچه تنها این روش‌ها برای کسب درآمد از فتوشاپ وجود ندارد و روش‌های بسیار زیاد دیگری نیز هستند. اما رایج‌تین و در دسترس‌ترین آنها را توضیح خواهیم داد. البته استفاده از برخی روش‌ها فقط مختص به فتوشاپ نیست و پس از دیدن آموزش افترافکت نیز می‌توان از این ترفندها برای کسب درآمد ریالی یا دلاری کمک گرفت.

استخدام شرکت‌های دیگر شوید

آسان‌ترین روش این است که استخدام شوید. می‌توانید برای تخصص خود در فتوشاپ تست دهید تا در یک مجموعه یا شرکت فعالیت خود را شروع کنید. شرکت‌های زیادی هستند که به دنبال یک فرد ماهر یا نیروی متخصص می‌گردند. اما قبل از استخدام حقوق خود را برآورد کنید تا دچار مشکل مالی نشوید. این مجموعه‌ها به دنبال افرادی در زمینه طراحی گرافیکی و ساخت عکس، بنرهای تبلیغاتی و سایر پروژه‌های مرتبط با فتوشاپ و دیگر نرم افزارهای گرافیکی هستند. البته از ابتدا مسئولیت شما را به صورت کامل مشخص می‌کنند. در این زمان باید به نوع قراردادی که امضا می‌کنید توجه داشته باشید.

 در این روش از کار تعهد کاری شما با قرارداد مشخص می‌شود. اما در نظر داشته باشید که هنوز برخی از شرکت ‌ها به درستی با اهمیت یک نیروی متخصص فتوشاپ آشنا نیستند. پس از همه چیز را مشخص کنید و با تعهدات از پیش تعیین شده جلو بروید. اما ممکن است وظایف دیگری مانند تولید محتوای وب‌سایت را به شما بسپارند. وظایفی که با مهارت شما مرتبط بود را بپذیرید تا در این زمینه پیشرفت کنید‌. با ثابت کردن مهارت خود در زمینه فتوشاپ، می ‌توانید به جایگاهی برسید که تنها به عنوان یک متخصص فتوشاپ خدمت کنید.

استخدام شرکت‌های دیگر شوید

سایت فروش فایل‌های فتوشاپ

در روشی دیگر می‌توانید یک سایت فروش راه اندازی کنید تا محصولات فتوشاپی خود را به فروش برسانید. این محصولات می‌توانند طراحی بنر، پوستر و بسیاری از موارد دیگر در فتوشاپ باشند. همچنین می‌توانید خرید براش ها، اکشن ها، فونت های متفاوت، وکتور ها و … را در سایت خود قرار دهید. به این ترتیب مخاطب شما برای تهیه‌ی محصولات گرافیکی مورد نیازش به شما مراجعه می‌کند. گرچه بهتر است برای آشنایی بیشتر مخاطب و تبلیغ برای فروش بیشتر، آموزشی کوتاه برای استفاده از محصولات قرار دهید. به این ترتیب می‌توانید مخاطبین زیادی را به این آموزش‌های رایگان جذب کنید.

فروش آموزش ویدیوی فتوشاپ

اگر مهارت و تجربه آموزش دادن دارید، می‌توانید از این ویژگی کمک بگیرید و ویدیوهای آموزشی تهیه کنید. امروزه این ویدیوها را تحت عنوان دوره‌های آموزشی می‌شناسند. افراد زیادی هستند که به دنبال یک تدریس حرفه‌ای می‌گردند. شما می‌توانید این آموزش را در اختیار کسانی که مشتاق یادگیری هستند، قرار دهید. اگر به شدت علاقه‌مند به آموزش هستید، می‌توانید به عنوان مدرس در آموزشگاه‌ها یا موسسات حضوری فعالیت کنید. برخی از افراد نیز از ایده‌ای دیگر کمک می‌گیرند. ابتدا آموزش‌های خود را به صورت رایگان در وب سایت قرار داده، سپس بازدید سایت را افزایش می‌دهند و از این بازدید برای دریافت تبلیغات استفاده می‌کنند. در نهایت می‌توانید پیج اینستاگرام خود را در سایت معرفی کنید تا از مزایای کسب درآمد از اینستاگرام بهره مند شوید.

فروش تصاویر طراحی شده

برخی دیگر از طریق طراحی تصاویر و فروش آن به درآمد می‌رسند. با توجه به اینکه قوانین کپی رایت در بیشتر کشورها اجرا می‌شود، افراد زیادی به تصاویر جدید نیازمندند. به همین خاطر یک طراح مسلط به فتوشاپ پروژه‌هایی دریافت می‌کند تا تصاویر اختصاصی برای آنها طراحی کند. از این جهت دیگر مشمول قوانین کپی رایت نخواهند شد. چنین تصاویری را نمی‌توان از اینترنت دانلود کرد‌ و براساس نیاز هر پروژه طراحی می‌شوند. در این روش لازم نیست تنها منتظر مشتری و سفارش او باشید. بلکه می‌توانید در وب سایت های انگلیسی زیادی تصاویر خود را به فروش برسانید‌. سایت هایی مانند:

  • DRIBBBLE
  • FREEPIK
  • SHUTTERSTUCK

برای خرید تصاویر شما مناسب هستند. البته برای کار با این سایت‌ها لازم است که یک حساب ارزی داشته باشیم. چرا که تسویه به دلار خواهد بود.

فروش تصاویر طراحی شده

فعالیت در آتلیه یا گالری

دسته‌ای دیگر ترجیح می‌دهند که در گالری یا آتلیه فعالیت کنند و از بین روش‌های کسب درآمد از فتوشاپ این روش را انتخاب می‌کنند. اگر شما مهارت خوبی در فتوشاپ داشته باشید، می‌توانید استخدام یک گالری یا آتلیه شوید. برای این نوع فعالیت بیش از هر چیز دیگری باید روتوش عکس را بلد باشید. اما خوشبختانه یادگیری روتوش عکس آسان است. این مهارت را به سرعت می‌توان آموخت و برای حرفه ای شدن باید کمی تمرین کرد.

مدیریت محتوای پیج های اینستاگرام

اغلب پیج‌های اینستاگرامی به دلیل مشغله‌ی زیاد نمی‌توانند تولید محتوای گرافیکی _ بصری مفیدی داشته باشند. به همین دلیل نیاز دارند که یک فرد خلاق و مسلط به فتوشاپ در این زمینه به پیج کمک کند. پس برای بخش گرافیک پیج خود یک متخصص استخدام می‌کنند که حتی از راه دور نیز مسئولیت ارسال محتوای پیج را به عهده بگیرد. البته علاوه بر داشتن مهارت فتوشاپ باید با استراتژی محتوا گذاری در اینستاگرام هم آشنایی داشته باشید. امروزه درخواست‌های زیادی برای این شغل وجود دارد و از این طریق می‌توان به درآمد بالایی رسید‌.

طراحی ui و ux وب سایت

کمتر کسی با این شغل آشنایی دارد. شاید در ابتدا فکر کنید این کار برای کسانی است که پروژه‌های وب سایت را در اختیار دارند و ربطی به فتوشاپ ندارد. اما در اصل اینطور نیست، شما با داشتن مهارت فتوشاپ می‌توانید به راحتی در زمینه طراحی سایت اقدام کنید. زیرا یک فرد مسلط به فتوشاپ با رنگ ها و طرح ها آشنایی دارد و می‌تواند از لحاظ گرافیکی به کاربر پسند بودن سایت توجه بیشتری داشته باشد‌. حتی با کسب درآمد از راه فتوشاپ در زمینه طراحی سایت هم می توانید در شرکت ها استخدام شوید.

طراحی تبلیغاتی

با گسترش فضای مجازی، روزانه پروژه‌های تبلیغاتی زیادی ساخته می‌شوند. این پروژه‌ها برای هر محیطی متفاوت است. مثلا کسانی که تولید محتوای تبلیغاتی برای اینستاگرام انجام می‌دهند با کسانی که این محتوا را برای یوتیوب تهیه می‌کنند، متفاوت هستند. قطعا هر کدام از نرم افزارهای مرتبط و آموزشی متفاوت استفاده می‌کنند‌. از روش‌های کسب درآمد از فتوشاپ، تولید محتوای تبلیغاتی بسیار پردرآمد است. طراحی پروژه های تبلیغاتی مانند، طراحی بنر تبلیغاتی اینترنتی ، تراکت های تبلیغاتی، پست های تبلیغاتی، استوری های اینستاگرام و … می‌باشد. در حال حاضر طراحان زیادی در این زمینه فعالیت دارند اما درخواست این شغل آن قدر زیاد است که هیچ‌گاه اشباع نخواهد شد.

طراحی تبلیغاتی

ساخت و فروش فونت

قطعا برای هر طراح یا گرافیستی پیش آمده که در حین طراحی نیاز به فونتی خاص و متفاوت داشته باشد. به این ترتیب در سایت‌های مختلف به دنبال فونت می‌گردد و با توجه نیاز و قیمت فونت آن را تهیه می‌کند. شما هم می‌توانید این نیاز را به چشم فرصت ببینید. سازنده‌ی فونت شوید و محصول خود را با قیمت های عالی در مارکت‌ها به فروش بگذارید. فونت شما می‌تواند ایرانی یا خارجی باشد.

طراحی لوگو

کسانی که به دنبال کسب درآمد در خانه هستند، می‌توانند طراحی لوگو را انتخاب کنند‌. طراحی لوگو در فتوشاپ یا ایلاستریتور انجام می‌شود. برای کسب درآمد از این مهارت باید فایل‌های psd زیادی را جمع آوری کنید. به طراحی مسلط شوید و در کار خود خلاقیت به خرج دهید‌. طراحی لوگو به زمان، حوصله و ارتباط صحیح با مشتری نیاز دارد. به همین خاطر باید در این کار صبور باشید. پس در نهایت سلیقه را چاشنی کار خود کنید و سفارش طراحی لوگو بگیرید.

طراحی بخش‌های گرافیکی سایت یا اپلیکیشن

طراحان سایت و اپلیکیشن در کنار مهارت خود نیاز به فردی گرافیست دارند تا پروژه‌های بصری و گرافیکی را به ایشان منتقل کنند. بهتر است یادگیری اصول طراحی UI و UX را در کنار این نرم افزار انجام دهید. از طراحی بخش لوگو گرفته تا بنر‌های تبلیغاتی و بسیاری دیگر از بخش‌ها، نیاز به یک طراح دارد‌.

طراحی ست و هدایا

ایده‌ای جدید که مورد استقبال عموم مردم قرار می‌گیرد. طراحی ست و هدایا می‌تواند متناسب با هر شغل یا مناسبتی باشد. بسیاری از شرکت‌ها در مناسبت‌های خاص، هدایایی مانند پیکسل، سررسید یا تقویم به مشتریان یا کارکنان خود ارائه می‌دهند. همچنین می‌توانید برای مشاغل مختلف ست اداری مانند خودکار، سربرگ، پاکت نامه، مهر و کارت ویزیت را طراحی کنید. مزیت این کار این است که می‌توانید بدون نیاز به خارج شدن از خانه، این پروژه‌ها را تحویل دهید. فقط کافیست کمی از دانش و مهارت خود استفاده کنید و از رقبا ایده بگیرید.

ادیت تصاویر شخصی

یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از فتوشاپ، گرفتن سفارش ادیت عکس‌های شخصی است. زمانی که شما به فتوشاپ مسلط می‌شوید، می‌توانید از طریق ادیت تصاویر شخصی کسب درآمد کنید. در این میان افرادی که به رشته‌ی عکاسی علاقه دارند، عکاسی و ادیت را به صورت همزمان می‌پذیرند. اما اگر نمی‌توانید عکس بگیرید، بهتر است با یک عکاس همکاری کنید. تا ادیت عکس‌های او را شما انجام دهید.

ادیت تصاویر شخصی

سخن پایانی

در این پست آموزشی با روش‌های کسب درآمد از فتوشاپ آشنا شدیم. شما می‌توانید با یادگیری این حوزه از رشته‌های گرافیکی در جایگاه‌های مختلفی مشغول به کار شوید. زمانی که بهترین روش‌های کسب درآمد از فتوشاپ در منزل را می‌آموزید، می‌توانید به صورت فریلنسری پروژه بگیرید. حتی در حوزه‌های مختلف به بازار کار ورود کنید. مثلا می‌توانید آموزش پریمیر را بگذرانید و به عنوان یک تدوینگر به صورت فریلنسری فعالیت کنید. همچنین اگر قصد دارید در این حوزه به دیگران معرفی شوید، از راه‌هایی همچون اینستاگرام یا لینکدین کمک بگیرید. فراموش نکنید که با چراغ خاموش حرکت کردن، به هیچ جا نمی‌رسید. برای اینکه بدانید از روشی جهت کسب درامد استفاده کنید، بهتر است تمامی بخش‌های این مقاله را مطالعه نمایید. همچنین اگر با چالش یا سوالی مواجه شدین، آن را در قسمت کامنت‌ها با ما مطرح کنید. متخصصین فتوشاپ در اولین فرصت پاسخ سوالات شما را خواهند داد.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید