آموزش افترافکت رایگان به صورت فیلم صفر تا صد 2023

آموزش افترافکت رایگان به صورت فیلم صفر تا صد 2023

اگر شما یک فرد خلاق و با پشتکار می‌باشید و به دنبال آموزش یک نرم افزار حرفه‌ای برای کار کردن و کسب درآمد هستید، به شما تبریک میگوییم. با استفاده از آموزش افترافکت می‌توانید به نسخه ایده‌آل زندگی کاری خود دست پیدا کنید. امروزه افترافکت در بخش‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد و صرفا نمی‌توان برای آن یک نسخه و یک حالت ثابت در نظر گرفت. این نرم افزار می‌تواند نیاز افراد در حوزه پروژه‌های گرافیکی تامین کند. با آموزش افترافکت می‌توانید در بخش‌های زیر فعالیت نمایید.

 1. موشن گرافی
 2. لوگو موشن
 3. انیمیشن
 4. استوری موشن
 5. ساخت تیزر تبلیغاتی
 6. سه بعدی سازی
 7. تولید محتوای تخصصی با پرده سبز و ادیت آن
 8. تدوین ویدیوهای چند لایه برای تبلیغات فضای مجازی
 9. ساخت جلوه های ویژه سینمایی
 10. و …

در آموزش افترافکت یکی از مهمترین موضوعاتی که باید به آن توجه نمایید، تجربه و دانش فرد آموزش دهنده می‌باشد. در برخی مواقع افراد به صورت تجربی این نرم افزار جذاب را آموزش دیده‌اند. از طرف مقابل برخی از اساتید از دوره‌ها و کورس‌های بین المللی استفاده کرده‌اند و یک جایگاه بسیار عالی به دست آورده‌اند. در صورتی که شما نیز به صورت تجربی با افتر افکت آشنا شده‌اید و یک درک کلی نسبت به آن دارید، به سادگی می‌توانید با استفاده از دانش آن به یک فرد متخصص در این حوزه تبدیل شوید. همچنین کیفیت پروژه‌های خود را افزایش دهید و از همه مهمتر در زمان خود نیز صرفه جویی کنید. چرا که برای یک متخصص افتر افکت زمان از مهمترین اولویت‌های او می‌باشد.

افترافکت چیست؟

قبل از اینکه به آموزش افتر افکت بپردازیم بهتر است به که یک تعریف مشترک از این نرم افزار کاربردی برسیم. افتر افکت یک نرم افزار پویا نمایی است که می‌تواند به تصاویر دو بعدی، روح بخشد و آن ها را به صورت سه بعدی نمایش دهد. خلق انیمیشن بعد از ساخت و معرفی نرم افزار افترافکت انقلاب جدیدی را تجربه کرد. از طرفی در دنیای سینما نیز امروزه برای جلوه‌های ویژه و همچنین صحنه‌هایی با پرده سبز نیاز به استفاده از افترافکت دارند. نکته بسیار مهم در آموزش افترافکت، تکنیک و استراتژی فرد آموزش دهنده می‌باشد. در صورتی ک فرد به صورت اصولی و علمی این نرم افزار را آموزش ندیده باشد، استفاده از آن اندکی سخت خواهد شد.

معمولا کسانی که به دنبال آموزش افترافکت می‌باشند، نیاز جدی به آموزش فتوشاپ نیز خواهند داشت. چرا که بخش قابل توجهی از پروژه‌های افترافکت نیاز به فتوشاپ دارد. برای انجام پروژه‌های افترافکت نیاز به یک تصویر و یا پروژه خام دو بعدی خواهد بود که با استفاده از فتوشاپ به دست می‌آید. به همین دلیل است که برخی از افراد در آموزش افترافکت مقدماتی به آموزش فتوشاپ نیز می‌پردازند. چرا که می‌دانند، این دو نرم افزار هماهنگی بسیار بالایی با یک دیگر دارند. در پایان اگر بخواهیم به چند قابلیت ویژه افترافکت نگاه کنیم، شاید بررسی موارد زیر برای شما جذاب باشد.

 • شبیه سازی ویدیویی
 • ساخت و استفاده از افکت های سه بعدی
 • تعریف تایم لاین حرفه‌ای برای تدوین بهتر ویدیو
 • ایجاد سایه دو بعدی و سعه بعدی برای افزایش خلاقیت و جذابیت ویدیو
 • امکان نصب انواع پلاگین برای دریافت خروجی بهتر و همچنین کوتاه کردن مدت زمان استفاده از آن
 • قابلیت استفاده از ویدیو چند دوربین دو بعدی و سه بعدی برای خلق آثار هنری شگفت انگیز
 • متحرک سازی با قابلیت شخصی سازی صد درصد
 • نور دهی چند گانه
 • و …

آیا استفاده از آموزش افترافکت رایگان مناسب کاربردی است؟

یکی از سوالات که از ما زیاد پرسیده می‌شود، استفاده از آموزش رایگان افترافکت می‌باشد. استفاده از این آموزش‌ها برای شما هیچ مشکلی نخواهد داشت و می‌تواند یک دید کلی نیز به شما ارائه دهد. اما بررسی و توجه به دو نکته بسیار مهم و ضروری می‌باشد. اولین نکته در این است که آموزش افترافکت رایگان عمیق نیست. چرا که اگر فرد آموزش دهنده بخواهد تمام تکنیک‌های خود را به صورت رایگان به دیگران آموزش دهد، نیازمند زمان بسیار زیادی است. از طرفی او برای خود رقبایی خواهد ساخت که دانشی به مراتب بیشتر از او دارند. در این صورت چالش او دو چندان خواهد شد.

امروزه آموزش رایگان افترافکت نیز بسیار زیاد است و هر شخص می‌تواند برای آموزش یک تکنیک ویژه صدها ساعت آموزش رایگان مشاهده کند. در این حالت زمان افراد برای آموزش طولانی خواهد شد و آن ها نمی‌توانند در مدت زمان کوتاه به درآمد برسند. از طرفی جمع بندی این مطالب و همچنین پیدا کردن آموزش صحیح نیز سخت خواهد شد. چرا که ممکن است که فرد آموزش دهنده یک موضوع ساده را با زبانی سخت و به صورت چند لایه آموزش دهد. در این صورت کار شما بسیار سخت خواهد شد و بازدهی مناسبی از آموزش افترافکت رایگان به دست نخواهید آورد.

حال اگر بخواهیم سومین نقطه ضعف آموزش افترافکت رایگان را مورد بررسی قرار دهیم، باید به نداشتن یک ساختار منظم اشاره کنیم. در بیشتر مواقع افراد به دنبال ساختار و برنامه ریزی مناسب برای آموزش افترافکت در یک مدت زمان کوتاه می‌باشند که در آموزش‌های رایگان چنین چیزی را نخواهید یافت. از طرفی به دلیل رایگان بودن آموزش افترافکت استاد خود را موظف نمی‌داند که به سوالات شما پاسخ دهد و به نوعی تیم پشتیبانی برای آن وجود نخواهد داشت. در مجموع اگر شما زمان طولانی دارید و از طرفی برای کسب درآمد از پروژه‌های افترافکت و استقلال مالی نیز عجله‌ای ندارید، شاید آموزش افترافکت رایگان برای شما مناسب باشد.

مطالب پیشنهادی  آموزش ساخت لوگوموشن با افترافکت

آموزش افتر افکت pdf (آموزش افترافکت pdf) در چه مواقع استفاده می‌شود؟

معمولا زمانی که افراد به دنبال آموزش پایه و اولیه افترافکت می‌باشند، استفاده از فایل pdf برای آن ها مناسب خواهد بود. چرا که می‌توانند هر اکشن را با توجه به گزینه‌های مختلف و همچنین استفاده از شورت کات کیبورد انجام دهند. اما زمانی که صحبت از آموزش افترافکت پیشرفته می‌شود، قطعا شرایط کاملا مجزا و متفاوت خواهد بود. به همین دلیل است که شما باید تمام تلاش خود را به کار گیرید و با استفاده از یک استراتژی مناسب و کاربردی آموزش افترافکت را از طریق ویدیو و همچنین فایل پی دی اف دنبال کنید.

البته در برخی مواقع افراد از آموزش افتر افکت خود یک فایل پی دی اف تهیه می‌کنند و آن را به صورت ساختار بندی شده مورد استفاده قرار می‌دهند، که این موضوع یک حالت کاملا مجزا و متفاوت خواهد بود. دقت کنید که امروزه افراد بسیار کمی از آموزش افتر افکت pdf استفاده می‌کنند. همین موضوع موجب خواهد شد که شما از آخرین آپدیت‌های آموزشی این حوزه محروم بمانید. چرا که اکثر افراد در این زمان به دنبال آموزش ویدیویی افتر افکت می‌باشند و معمولا زمانی برای ثبت فایل آن به صورت پی دی اف صرف نخواهند کرد.

آموزش افترافکت 2023 و آموزش افترافکت 2010 با یک دیگر متفاوت است؟

به یاد داشته باشید که آموزش پایه افترافکت معمولا در تمامی نسخه‌ها به صورت یکسان است. اما زمانی که آموزش شما قرار است به صورت کاربردی و دقیق باشد، بهتر است که متناسب به نسخه مورد نظر خود آموزش ببینید. در این صورت می‌توانید شورت کارت و مهارت‌های خود با نسخه‌های افترافکت مورد استفاده خود شخصی سازی نمایید. حتی برخی از افراد برای ساده سازی کار خود به جای تغییر نسخه افترافکت مورد استفاده خود از انواع پلاگین استفاده می‌کنند تا خروجی متفاوتی به دست آورند و یا در برخی از اکشن‌های خود سریع تر عمل کنند.

آموزش افترافکت 2023 و آموزش افترافکت 2010 با یک دیگر متفاوت است؟

آموزش افترافکت پیشرفته

برای آموزش افترافکت پیشرفته لازم است که در دو حوزه به صورت مکمل نیز کسب دانش و مهارت داشته باشید. تا زمانی که شما با فتوشاپ و پریمیر آشنایی خوبی نداشته باشید، تهیه و استفاده از آموزش افترافکت پیشرفته برای شما مناسب نخواهد بود. معمولا در دوره آموزش افترافکت پیشرفته بیشتر به دنبال تعریف استراتژی جدید برای کوتاه کردن زمان برخی از عملیات‌های مرتبط در افترافکت می‌باشند و از طرفی به دنبال ترکیب قابلیت‌‌ها با یک دیگر نیز خواهیم بود. برای آموزش افترافکت پیشرفته حتما پیش نیازهای آن را چک کنید. چرا که در برخی مواقع دانش تبلیغاتی شما نیز مهم خواهد بود.

در برخی مواقع برای استفاده از آموزش افترافکت پیشرفته شما نیز به یک لپ تاپ قوی برای انجام امور گرافیکی خواهید داشت. به همین دلیل بهتر است که در مورد سخت افزار مورد نیاز آن نیز حتما سوال کنید. در دیگر مواقع افراد بعد از آموزش پیشرفته افترافکت گواهی نامه پایان دوره دریافت می‌کنند. باید به شما بگوییم که این موضوع برای کار فرما اهمیتی ندارد و قدرت و خلاقیت شما در این بخش بسیار مهم خواهد بود. در نهایت به یاد داشته باشید که صرفا استفاده از آموزش پیشرفته افترافکت به معنای ورود به بازار کار و کسب درآمد نمی‌باشد. معمولا افراد با یک دانش حداقلی و اندک تجربه‌ای می‌توانند از بازار کار این حوزه استفاده کنند. اما اگر قرار است که رقم قراردادهای خود را افزایش دهید، قطعا آموزش افترافکت پیشرفته برای شما ضروری خواهد بود.

بهترین سیستم مناسب افترافکت

کسانی به ادیت با نرم افزار افترافکت علاقه‌‌مند هستند، ابتدا باید بررسی کنند که چه سیستمی برای کار با این برنامه مناسب است؟ همانطور که می‌دانید نرم‌افزارهای قوی مانند پریمیر، افترافکت و… نیازمند سیستمی است که قدرت پردازش بالایی داشته باشد. اما مقدار قدرت این سیستم را تنها افراد متخصص می‌توانند مشخص کنند. چرا که اینگونه نرم افزارها برای صنعت فیلم سازی، انیمیشن سازی و تبلیغات کاربرد دارند. کسانی که قصد دارند در حوزه موشن گرافیک یا تدوین‌گری فعالیت کنند، لازم است تا ویژگی‌های یک سیستم مناسب را بشناسند‌. برای کار کردن با نرم افزارهای گرافیکی دو بعدی یا سه بعدی، به سیستمی با قدرت متوسط یا رو به بالا نیاز داریم.

به همین خاطر اگر یک سیستم قدیمی یا ضعیف دارید، نمی‌توانید به انجام پروژه‌ی حرفه‌ای فکر کنید. در چنین موقعیتی می‌توانید قطعات سیستم خود را تعویض کنید و به قول معروف آن را ارتقا دهید. برای کار با نرم‌افزارهای ادوبی به حداقل RAM و گرافیک 4 نیازمندیم. اگر سیستم قدیمی دارید، ابتدا نسخه‌های (2018 یا 2019) را امتحان کنید. همچنین می‌توانید نسخه‌های پایین‌تر مانند (2015 یا 2014) را مورد بررسی قرار دهید. اما انتظار سرعتی بالا و کار حرفه‌ای نداشته باشید. برای سیستم‌های قوی می‌توان از انواع پلاگین‌ و اسکریپت‌های مختلف بهره‌مند شد.

مطالب پیشنهادی  چگونه در افترافکت فارسی تایپ کنیم؟

سخت‌ افزارهای پیشنهادی سیستم

مهم‌ترین مواردی که باید در سخت افزارهای پیشنهادی یک سیستم به آنها توجه کرد شامل: _کارت گرافیک (GPU) _حافظه (RAM)_ پردازنده (CPU)_ذخیره‌ سازی (هارد درایو) _درایو صوتی (کارت صوتی) می‌باشد. چرا که هر یک از این موارد از اهمیت خاصی برخوردار است.

سخت‌ افزارهای پیشنهادی سیستم

پردازنده (CPU)

در واقع پردازنده از مهم ترین بخش‌های سیستم است که از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. اما برای کار با نرم افزارهای گرافیکی، حتما لازم نیست از پردازنده‌های قوی استفاده کنیم. بلکه یک پردازنده‌ی سطح متوسط نیز می‌تواند عملکرد مناسبی برای این نوع برنامه‌ها داشته باشد. در این زمینه پیشنهاد ما محصولات شرکت Intel است که توانسته نیاز افراد را برای نرم افزار افترافکت برآورده کند.

کارت گرافیک (GPU)

زمانی که بر روی سیستم خود یک کارت گرافیک قوی داشته باشید، می‌توانید اکثر پلاگین ها و افکت‌ها را به آسانی نصب کنید. در نظر داشته باشید که با هر کارت گرافیکی نمی‌توان هر نسخه‌ای از افترافکت و پریمیر را نصب کرد. چرا که این سخت افزار برای استفاده روان و افزایش سرعت رندر فایل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

حافظه کارت گرافیک (VRAM)

مورد بعدی حافظه کارت گرافیک است که با مخفف VRAM نیز شناخته می‌شود. یکی دیگر از فاکتورهای مهم برای استفاده از سیستم مناسب افترافکت داشتن میزان حافظه کافی برای کارت گرافیک است. حتی اگر یک کارت گرافیک قوی، حافظه‌ی مناسبی نداشته باشد، نمی‌تواند در مقابل ویدیوها به درستی عمل کند. اما ۴ گیگابایت حافظه ویدیویی برای عملکرد مناسب این بخش کافی است.

میزان رم (RAM)

اهمیت رم در پروژه های افترافکت برای هر فردی قابل درک است. مثلا برای پروژه‌های ساده افترافکت می‌توانید از رم ۳۲ یا ۶۴ گیگابایتی استفاده کنید. گرچه به طور کل میزان رم موردنیاز به هر پروژه و سنگینی آن بستگی دارد. شما می‌توانید برای هر برنامه میزان رم مشخص شده‌ای را در نظر بگیرید. این کار را از طریق قسمت Edit > Preferences > Memory انجام دهید. با این تنظیمات مقدار رم هر برنامه را تنظیم نمایید.

هارد درایو

مورد بعدی که برای محل ذخیره‌‌سازی استفاده می‌شود، هارد نام دار‌د. هارد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و سه نوع NVMe، SSD و پلاتر سنتی دارد. هارد NVMe با سرعت بسیار بالایی که دارد، مورد توجه مردم قرار نگرفته است‌. چرا که این نوع هارد از قیمت بسیار بالایی برخوردار است. هارد پلاترهای سنتی با سرعتی کم، کمترین قیمت را دارد. اما عملکرد بالایی در ذخیره سازی طولانی مدت داده‌ها خواهد داشت. نمونه آخر از هاردهای SSD است که مورد توجه بیشتر کاربران افترافکت می‌باشد. این مدل از پلاترهای سنتی پر سرعت تر و گران تر هستند.

درایو صوتی

برای پروژه‌هایی که کیفیت صدا در آنها موثر است، باید یک درایو مناسب صوتی تهیه کرد. البته سیستم‌های جدید و قوی، از این قابلیت برخوردار هستند. اما برای ارتقای یک سیستم درایو‌های صوتی آنبرد بر روی مادربرد نظیر PCI-E و USB DAC نیز مناسب است.

تفاوت افترافکت پریمیر

به هنگام یادگیری آموزش افترافکت شاید از خود بپرسید، هر دو نرم افزار افترافکت و پریمیر برای ویدیو استفاده می‌شود. پس این دو برنامه چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟ در پاسخ باید به شما بگوییم که ادیت و تدوین در پریمیر با هدفی کاملا متفاوت انجام می‌شود و هر دو نرم افزارهای از ویژگی‌های مختلفی برخوردارند. اگر بخواهیم به صورت خلاصه به پاسخ این سوال بپردازیم باید به این نکته اشاره کنیم که پریمیر مخصوص ادیت و تدوین فیلم است اما افترافکت بیشتر برای ساخت موشن گرافیک و جلوه‌های ویژه در ویدیو کاربرد دارد‌. همچنین افترافکت برای ایجاد انیمیشن‌های دو بعدی و جلوه‌های بصری و حرکات گرافیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما پریمیر در اصل یک ویرایشگر ویدیویی است.

تفاوت افترافکت پریمیر

موشن گرافیک چیست؟

جالب است بدانید که در حال حاضر موشن گرافی از جذاب‌ترین و پردرآمدترین شغل‌های دنیاست. اگر تا به حال نام این مهارت را نشنیده باشید، قطعا با خود می‌پرسید موشن گرافیک چیست و چرا ارتباطی با افترافکت دارد. ابتدا باید به شما بگویم که موشن گرافی یا موشن گرافیک هر دو، یک مهارت هستند. اما این محتوای‌ گرافیکی فقط توسط نرم افزار افترافکت تولید می‌شود. در لغت، موشن به معنای پویا است. یعنی به هر چیزی که تحرک و پویایی بدهیم، موشن گفته می‌شود. امروزه از این روش برای انتقال پیام از طریق محتوای گرافیکی استفاده می‌شود.

موشن‌ها هم به صورت آنلاین و هم آفلاین (به صورت نمایش ویدیویی) در دسترس قرار می‌گیرند. نمونه‌ای دیگر از موشن گرافیک، طراحی لوگو به صورت متحرک (لوگو موشن)، استوری موشن (استوری‌های متحرک و جذاب اینستاگرام) و… می‌باشند. از این دسته نیز می‌توانید در وب سایت، شبکه‌های اجتماعی و … استفاده کنید. موشن گرافی نیز انواع مختلف دارد که هر کدام کاربردی متفاوت دارند. این انواع شامل:

 • ویدیورئال
 • ویدیو موشن
 • استاپ موشن
 • موشن گرافیک
 • اینفوموشن
مطالب پیشنهادی  آموزش ترفندهای افترافکت

و…. است.

آشنایی با ابزارهای افترافکت

قبل از آنکه آموزش رایگان افترافکت را شروع کنیم، بهتر است با ابزارهای این نرم افزار آشنا شویم. پس از مهم‌ترین ابزارهای Adobe After Effects شروع می‌کنیم:

لایه‌های شکل Shape Layers

در آشنایی با افترافکت شاید کلمه لایه شکل به گوشتان خورده باشد. لایه‌های شکل اشیای دوبعدی و مسطحی هستند که به صورت دستی و توسط کاربر استفاده می‌شوند. با کمک این ابزار می‌توانید اشکال از پیش تعیین شده مانند مستطیل، بیضی یا پنج‌ضلعی را استفاده کنید. گرچه این اشکال کاربردهای گوناگونی دارند و فقط نمی‌توان آنها را به چشم یک شکل هندسی ساده دید. به عنوان مثال خواصی مانند کشیدن کادر برای انواع محتوا یا تولید سریع اشکال متقارن، الگوهای پیچیده. ضمن آنکه می‌توانید رنگ و خواص استانداردی را به آنها اضافه کنید.

ماسک‌های قلم Pen Tool/Masks

ابزار قلم، یکی از مهم‌ترین ابزارهای افترافکت است که قطعا برای استفاده از لایه‌های شکل و لایه‌های سالید به آن نیاز داریم. با کشیدن یک رأس در یک زمان می‌توانید شکل یا خطی را با ابزار قلم ایجاد کنید‌. همچنین می‌توانید یک لایه‌ی جدید از شکل را با این ابزار ترسیم نمایید‌. در صورت لزوم برای کاراکترهای منفرد یا متن نیز استفاده می‌شود. این اشکال یا خطوط قابل تنظیم هستند و همه‌ی این امکانات را ابزار قلم در اختیار شما قرار می‌دهد‌.

ماسک‌های قلم Pen Tool/Masks

حاشیه‌ها Track Mattes

این ابزار نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. ابزار Matte ظاهر لایه‌ را به ناحیه‌ی شفاف لایه‌ی بالا آن محدود می‌کند. اما این کار را فقط برای لایه‌ی بالا انجام می‌دهد. اگر میخواهید لایه‌ی پایین نیز به درخشان‌ترین ناحیه‌ی لایه‌ی بالا برسد، بهتر است از ابزار Luma Matte کمک بگیرید.

حالت‌های ترکیبی Blending Modes

در کنار گزینه‌ی track matte می‌توانید ابزار حالت ترکیبی را پیدا کنید. این ابزار نسبتا ساده است و می‌تواند هر حالت ترکیبی را به شیوه‌ای متفاوت پیاده کند. در این ابزار ۳۸ حالت منحصر به فرد ترکیبی وجود دارد، که هر کدام با هدفی خاص عمل می‌کنند‌. گرچه در پروژه‌های خود از تعداد انگشت شماره از آنها استفاده خواهید کرد.

پیش‌تدوین Pre-composing

ابزار پیش تدوین در اصل مهم‌ترین جنبه از سازمان پروژه‌ است. با کمک این قابلیت می‌توانید پروژه‌ی خود را به بخش‌های کوچک‌تری تقسیم کنید. از لحاظ فنی این پیش تدوین، تنها یک قطعه است. اما در اصل این هدف کوچک می‌تواند نتیجه‌ی نهایی مفیدی را به همراه داشته باشد.

لایه‌های تنظیم Adjustment Layers

اگر بخواهیم توضیحی از این ابزار داشته باشیم باید بگوییم که لایه تنظیم دقیقا مانند یک لایه سالید عمل می‌کند. اما تنها برای تغییر لایه‌های زیر آن استفاده می‌شود. لایه‌ی تنظیم به خودی خود یک تصویر خالی می‌باشد‌. اما زمانی که یک منطقه را پوشش می‌دهد، می‌تواند آن را تحت تاثیر خود قرار دهد.

ابزار Pick Whip

کار این ابزار اینگونه است که یک لایه را به دیگری متصل می‌کند. انگار این لایه به صورت فیزیکی به لایه‌ی مادر متصل شده است. از Pick Whip برای افزودن انیمیشن ثانویه به یک شی متحرک و یا برای افزودن جلوه‌های تقلید محور (مانند سایه‌ها و یا بازتاب‌ها) مورد استفاده قرار می‌گیرد. که استفاده از این ویژگی بسیار فوق‌العاده است.

لایه‌های نول

این نوع لایه همانند لایه تنظیم عمل می‌کند. لایه‌ی نول از نظر فنی نامرئی است اما برای اعمال جلوه‌ها به (چندین لایه) به کار می‌رود. جالب است بدانید که نول‌ها بر اساس عملکرد pick whip پیش می‌روند. به گونه‌ای که مادر لایه‌های دیگر به نظر می‌آیند‌. از این ابزار برای پویانمایی کاراکترها، آرایه‌ها و طرح‌های پیچیده با اجزای متحرک استفاده می‌شود.

سخن پایانی

در این بخش به صورت کامل و جامع در مورد آموزش افترافکت با شما عزیزان صحبت کردیم. اما در صورتی که برای اولین بار است که با این نرم افزار آشنا می‌شوید، سوالات بسیار زیادی در ذهن شما تداعی شود. در این صورت می‌توانید از طریق پشتیبانی آنلاین ما پاسخ تمامی سوالات خود را دریافت کنید. به این موضوع توجه نمایید که فرد آموزش دهنده نرم افزار افترافکت باید تجربه کافی و دانش بالایی داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است آموزش او ارزش نداشته باشد و به نوعی زمان شما نیز هدر برود.

معمولا کسانی که در قدرت خلاقیت بالایی دارند، در آموزش افترافکت و یا تحویل پروژه افترافکت بهتر عمل می‌کنند. چرا که در دنیای افترافکت شما هیچ حد و مرزی نخواهید داشت و متناسب با هدف خود می‌توانید به تغییر دنیای خود بپردازید. به یاد داشته باشید که استمرار در آموزش افترافکت بسیار مهم است و حتی می‌تواند روی خلاقیت شما نیز تاثیر فراوانی داشته باشد. از طرفی اگر شما پروژه‌های آماده افترافکت را بررسی کنید، قطعا تکنیک‌های و ترفندهای بسیار زیادی را فرا خواهید گرفت و قدرت خلاقیت شما دو چندان خواهد شد. البته فایل لایه باز آن ها مورد بحث ما می‌باشد، چرا که خروجی نهایی برای شما جذاب نخواهد بود.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید