بهترین برنامه فتوشاپ عکس برای موبایل

بهترین برنامه فتوشاپ عکس برای موبایل

بسیاری از افراد برای کارهای روزمره‌ی خود از گوشی های هوشمند کمک می‌گیرند. برخی از افراد قصد دارند برای مشاغلشان تولید محتوا انجام دهند و در این زمینه نیاز به فتوشاپ دارند‌. اما برخی دیگر ترجیح می‌دهند که عکس‌های خود را بدون هزینه ادیت کنند‌. در این مطلب از تدوین با ما بهترین برنامه فتوشاپ عکس برای موبایل را معرفی می‌کنیم. این کار می‌توانید به بهترین نحو ممکن انجام شود، به شرط آنکه آموزش دیده و به درستی آن را انجام دهید. با پیشرفت تکنولوژی و ورود گوشی‌های جدید به بازار، می‌توان عکس‌های باکیفیتی ثبت کرد‌. اما عکاسی باکیفیت، تمام جلوه و جذابیت عکس را تامین نمی‌کند‌. بلکه بعد از گرفتن یک عکس خوب باید ویرایش آن عکس را انجام دهیم. در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین برنامه را برای ویرایش عکس‌های خود انتخاب کنید.

فتوشاپ عکس با گوشی

استفاده از کلمه‌ی فتوشاپ برای برخی افراد جایگزین کلمه‌ی ویرایش شده است. اما بهتر است بدانید که فتوشاپ تنها یک نرم افزار است که از ابتدا در زمینه‌ی ویرایش تصویر فعالیت داشته و به معنای ادیت نیست. حال باید بدانید که اگر به دنبال بهترین نتیجه برای ادیت تصویر هستید، باید از یک ویرایشگر حرفه‌ای مانند فتوشاپ در سیستم استفاده کنید. اما زمانی که به ادیت‌های ساده یا متوسط قانع هستید، می‌توانید از نرم افزارهای داخل گوشی کمک بگیرید‌. اگر افراد تصور می‌کنند که ویرایش عکس در گوشی راحت است و در سیستم به تخصص زیادی نیاز دارد، باید به شما ثابت کنم که اینگونه نیست.

استفاده از ویرایشگرهای گوشی نیز، نیازمند وقت و اندکی مهارت دارد. اما کسانی که به دنبال کار حرفه‌ای هستند، بهتر است این زمان را برای آموختن مهارت اصلی فتوشاپ در سیستم کنند. اگر لپ تاپ یا کامپیوتر پیشرفته ای دارید، این موقعیت را از دست ندهید و از این فرصت برای رسیدن به درآمدی بالا استفاده کنید‌. اگر اصرار شما برای استفاده از نرم افزار فتوشاپ در گوشی موبایل است لازم است تا نسخه‌ی موبایل آن را دانلود کنید. اما از این نسخه انتظار قابلیت‌های بی حد و مرز نسخه‌ی دکستاپ را نداشته باشید‌.

ادیت عکس حرفه‌ای با گوشی

قاعدتا برنامه‌های زیادی برای ادیت در گوشی وجود دارد اما در ابتدا بهتر است ویژگی ها و قابلیت های متفاوت هر برنامه را بررسی کنید. سپس برنامه‌ی موردنظر خود را انتخاب نمایید. بهترین برنامه های فتوشاپ عکس در اندروید و iOS:

برنامه VSCO

در صورتی که به دنبال اضافه کردن فیلتر های کلاسیک هستید، از برنامه VSCO کمک بگیرید. گرچه این برنامه قادر است تا دیگر تغییرات را نیز در عکس ایجاد کند. اما بهترین عملکرد آن افزودن فیلتر می‌باشد. عکس‌هایی که با این برنامه ادیت می‌کنید، مناسب فضای اینستاگرام و دیگر شبکه‌های مجازی خواهد بود. ابزارهای استاندارد VSCO شامل اصلاح نور، برش، اضافه کردن حاشیه، وینیت، کنترل میزان روشنایی، کنتراست، دمای رنگ و یا حتی تناژ رنگ پوست می‌باشد.

ویرایشگر حرفه‌ای Snapseed

این برنامه قوی قابل استفاده در iOS  و در اندروید است و می‌تواند ویرایش حرفه‌ای تصاویر را انجام دهد. مزیت استفاده از این برنامه این است که بر خلاف دیگر برنامه ها، شما به راحتی می توانید این فیلترها را به سبک دلخواه خود شخصی سازی کنید‌. همچنین فیلتر موردنظر خودتان را از صفر بسازید. ابزارهای این برنامه شامل Crop یعنی برش، Straightening برای صاف کردن، Frame برای افزودن قاب، نوشتار و حتی وینیت نیز می‌باشد. از دیگر قابلیت‌های آن ماسک کردن دقیق اشیا و عناصر مختلف تصویر است. از این نظر دقیقا مشابه نرم افزار فتوشاپ بوده و ویرایش عمق میدان یعنی ( depth of field ) را انجام خواهد داد.

ویرایشگر حرفه‌ای Snapseed

برنامه Prisma Photo Editor

اگر به دنبال بهترین برنامه فتوشاپ عکس برای موبایل هستید، در این برنامه می‌توانید عکس های خود را به نقاشی واقعی و هنری تبدیل کنید. با Prisma می‌توانید عکس‌های خود را به نقاشی هنرمندان بزرگی مانند پیکاسو، مونک و حتی سالوادور دالی کنید. نسخه‌ی رایگان این نرم افزار نیز دارای فیلترهای زیادی بوده و می‌توانید نتیجه نهایی را در پیام رسان هایی همچون تلگرام یا واتساپ انتقال دهید.

نسخه Adobe Photoshop Express

این برنامه نسخه‌ی گوشی از نرم افزار اصلی فتوشاپ است. با استفاده از این برنامه می‌توانید ویرایش پیشرفته عکس‌ها را انجام دهید. این برنامه قابلیت‌های زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. شما می‌توانید با دوربین برنامه عکس بگیرید یا از اکانت ابری فتوشاپ عکسی را برای ادیت انتخاب کنید. نسخه‌ی گوشی فتوشاپ نیز تمام ابزارهای مورد نیاز را در خود جای داده است. ابزارهایی همچون کراپ، کاهش قرمزی چشم ها، اصلاح روشنایی، کنتراست، اشباع رنگ ها، اضافه کردن فیلتر، قاب و … فیلترهای این نرم افزار به صورت هوشمندانه عمل می‌کنند و به طور خودکار معایب متداول عکس ها مانند رنگ، دما و اکسپوژر را اصلاح خواهد کرد. برای یادگیری نرم افزار فتوشاپ در سیستم می‌توانید از آموزش فتوشاپ جامع کمک بگیرید. تا در کم‌ترین زمان، تمامی نکات و ترفندهای برنامه را بیاموزید.

ویرایشگر Foodie

این ویرایشگر نیز همانند ویرایشگرهای قبل قابل استفاده در سیستم عامل iOS و  اندروید بوده و رایگان می‌باشد. اگر به دنبال بهترین برنامه فتوشاپ عکس برای موبایل هستید و قصد دارید عکس غذاهای خود را ادیت کنید، استفاده از این برنامه بهترین گزینه است. با کمک این نرم افزار گوشی می‌توانیم غذا را با ظاهری بهتر در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذاریم. علاوه بر ویرایش حرفه‌ای، قابلیت‌های عکاسی از غذا و بسیاری از ویژگی های دیگر در این برنامه وجود دارد. پس برای عکاسی یا ویرایش تصاویر حتما باید برنامه Foodie را امتحان کنید.

برنامه Adobe Lightroom

لایتروم یکی دیگر از نرم افزارهای کمپانی ادوبی است که برای ویرایش تصاویر و اصلاح عکس به صورت حرفه‌ای استفاده می‌شود. نسخه اصلی این نرم افزار بر روی سیستم قابل اجراست اما برای گوشی موبایل نیز یک نسخه طراحی کرده است. این برنامه می‌توان حتی فرمت RAW ( خام ) عکس را ادیت زد. لایتروم میزان نور، جزئیات، رنگ، دیستورشن و مواردی از این دست را به بهترین نحو تغییر می‌دهد. اگر سعی دارید به ویژگی‌های ادوبی سنسی ( Adobe Sensei ) نیز دستیابی داشته باشید، باید نسخه ماد شده آن را دانلود کنید. بهتر است بدانید Adobe Sensei در واقع هوش مصنوعی این نرم افزار است. این قابلیت به طور خودکار روی تصاویر شما بر اساس محتوای آن تگ میزند. همچنین به شما اجازه می دهد تا عکس ایده آل خود را سریع‌تر پیدا کنید. برای کسانی که به دنبال بهترین برنامه فتوشاپ عکس برای موبایل هستند، مناسب است.

ویرایشگر Adobe Photoshop Fix

این ویرایشگر حرفه‌ای فقط قابل استفاده در اندروید بوده و برای اصلاح و یا حذف جنبه های ناخواسته در تصاویر شما می باشد. این برنامه نمی‌تواند فیلتر یا افکتی به تصویر اضافه کند و اهدافی تخصصی دارد. بهترین مزیت استفاده از این برنامه، قسمت Liquify است. با این قابلیت می‌توانید پس از آپلود عکس چهره از تغییرات خودکار آن استفاده کنید. همچنین می‌توانید با کمک Liquify میزان اندازه، شکل، جایگاه و … هر یک از اعضای صورت را تغییر دهید. البته برای استفاده از ویژگی‌های بیشتر باید از نسخه ماد شده کمک بگیرید. باید بدانید که نسخه ios این ویرایشگر تاکنون منتشر نشده است.

ویرایشگر Adobe Photoshop Fix

برنامه Afterlight

این نرم افزار گوشی همه فن حریف می‌تواند در زمینه ویرایش بسیار قوی عمل کند. همچنین می‌تواند قابلیت های فراوانی را توصیف کند‌ و بسیاری از ابزارهای داخل گوشی را در اختیار کاربر قرار دهد. اصلاح اکسپوژر، تناژ، رنگ، میزان اشباع و کنتراست از ابتدایی ترین قابلیت‌های برنامه است. اما جالب است بدانید که نوشتار و شخصی سازی آن، بسیار پیشرفته می‌باشد‌. برای نوشته‌ ۲۰ قابلیت مختلف از قبیل منحنی تغییر رنگ، جایگزینی رنگ غالب و… دارد. بهترین ویژگی Afterlight قابلیت‌ تکسچرهای گوناگون است. با این تکسچرها می‌توان افکت منشوری، نشت نور فیلم‌ها و یا فیلترهای قدیمی فیلم‌ها و… را ایجاد کرد. شاید با این قابلیت‌ها در آموزش افترافکت آشنا شده باشید. اما در نرم افزار افترافکت از این موارد برای ساخت موشن گرافیک و ویرایش فیلم استفاده می‌شود.

نرم افزار گوشی Canva

نسخه‌ی گوشی این نرم افزار برای iOS و  اندروید بوده و مناسب ویرایش عکس های تجاری برای کسب و کارها می‌باشد. این ویرایشگر عالی توانایی ایجاد پوسترهای حرفه ای برای کسب و کارها و وبسایت‌ها را دارد. برای امتحان کردن آن کافیست یک عکس با گوشی خود بگیرید. سپس به برنامه ورود کنید و ادیت را استارت بزنید‌. در این شرایط شما با قابلیت‌های زیادی روبرو می‌شوید. اما اگر می‌خواهید از قابلیت‌ها و یا قالب‌های بیشتر استفاده کنید، باید اشتراک برنامه را تهیه نمایید. البته اشتراک Canva قیمت زیادی ندارد.

برنامه Visage

در این برنامه می‌توان بهترین روتوش عکس‌های سلفی را انجام داد. قطعا در عکس‌های سلفی با مشکلاتی همچون جوش، تیرگی دور چشم و یا سفید نبودن دندان‌ها و… روبرو می‌شوید. اما اصلا نگران نباشید، زیرا بهترین برنامه فتوشاپ عکس برای موبایل Visage است. قابلیت‌های زیادی دارد و به شما اجازه می‌دهد تا به سرعت عکس‌های سلفی خود را ویرایش کنید. با کمک آن می‌توان پوست را صاف‌تر کرد، درخشندگی منفی چهره را کاهش داد، دندان‌های سفیدتر کرد، آرایش چشم یا دیگر قسمت‌های صورت را انجام داد و تغییرات زیادی در عکس‌های پرتره ایجاد نمود. همچنین در مورد پس‌زمینه و یا افکت به شما دسترسی داده و عکسی جذاب‌تر برای شما خواهد ساخت.

ویرایشگر حرفه‌ای LD

برای کسانی که می‌خواهد به عکس‌های خود حس و حال واقعی سینمایی اضافه کنند، استفاده از برنامه LD پیشنهاد می‌شود. قابلیت مهم این برنامه استفاده از اورلی های زیبا و عناصر طبیعی برای ایجاد تصاویر سینمایی و مهیج می‌باشد. با کمک آن کاربر تمام ابزارهای لازم برای افزدون یک جادوی تصویری سورئال به تصاویر را دارد. همچنین مجموعه ای از لایه ها، تصاویر، افکت های رنگی و… را در دسترس خواهد داشت. از دیگر کارهایی که می‌توان در نسخه‌ی پولی آن انجام داد، ایجاد لایه های خودکار برای عکس پرتره، ماسک کردن، پاک کردن عناصر ناخواسته و دیگر قابلیت‌های مهم خواهد بود. از این جهت بهترین برنامه فتوشاپ عکس برای موبایل می‌باشد.

برنامه معروف Pics Art

بیشتر افراد با Pics Art آشنایی دارند. این برنامه یک ویرایشگر بی نظیر عکس یا ابزارهای بی نهایت است. قطعا حتی یک بار هم که شده اسم آن را شنیده اید. زیرا قابلیت‌های زیادی دارد و کاربران را به خود جذب کرده است. عملکرد ساده‌ی آن مانند برش دادن، اضافه کردن فیلتر، جایگزینی رنگ، روتوش عکس‌ها و… خواهد بود. اما عملکرد پیشرفته‌اش شامل حذف اشیای ناخواسته، ماسک کردن، نقاشی و … می‌باشد. همچنین مناسب ساخت قاب برای عکس های دسته جمعی است. البته این ویرایشگر فقط مخصوص عکس نیست و امکان ادیت کردن فایل های ویدئویی را نیز دارد. همانطور که در سیستم می‌توان با آموزش پریمیر، ویرایش حرفه‌ای ویدیو را انجام داد. به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما نسخه ماد شده آن را دانلود و نصب کنید تا بتوانید از قابلیت‌های بسیاری بهره مند شوید.

برنامه معروف Pics Art

سخن پایانی

در این مطلب از تدوین باما با بهترین برنامه فتوشاپ عکس برای موبایل آشنا شدیم. برنامه‌های زیادی برای گوشی موبایل طراحی شده تا بتوانیم به سادگی ویرایش تصاویر را انجام دهیم. اما استفاده از هر یک از این برنامه‌ها نیازمند کمی دانش و اطلاعات خواهد بود. البته اگر به دنبال ادیت حرفه‌ای هستید، بهتر است از نسخه‌ی اصلی نرم افزار فتوشاپ در دکستاپ استفاده کنید. چرا که کامل‌ترین و پیشرفته‌ترین ابزارهای ادیت عکس می‌باشد. حال که هوش مصنوعی به تمامی موضوعات ورود کرده و برای نرم افزارهای ادوبی نیز طراحی شده، می‌توان با کمک آن سرعت عمل را بالا برد و به نتایج دلخواه رسید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید