درآمد موشن گرافیک چقدر است؟

درآمد موشن گرافیک چقدر است؟

موشن گرافیک یکی از مشاغل پر درآمد در دنیای دیجیتال است. این مهارت به عنوان اصلی‌ترین و محبوب‌ترین روش‌ برای ارائه اطلاعات می‌باشد. در این پست از تدوین باما قصد داریم بررسی کنیم که درآمد موشن گرافیک چقدر است؟ برخی از افراد با این مهارت آشنا ندارند و می‌پرسند موشن گرافیک چیست؟ اگر بخواهیم یک تعریف کلی از این رشته ارائه دهیم باید بگوییم که در دنیای دیجیتال هر اطلاعاتی که ظاهر انیمیشینی داشته باشد موشن گرافیک نام دارد. این مهارت در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. به همین خاطر بازار خوبی در انتظار طراحان این حوزه است.

بسیاری از افرادی که در این زمینه تحصیل کرده اند یا این مهارت به صورت آزاد آموخته‌اند از درآمد خوبی برخوردارند. بر خلاف باور عموم مردم کشور ما که تصور می‌کنند اینگونه مشاغل درآمد بالایی ندارد. از آنجا که در حال حاضر ما در عصر دیجیتال زندگی می کنیم، نیاز به مشاغل گرافیکی و موشن گرافی بیش از هر زمانی احساس می شود. آموختن این مهارت می‌تواند برای هر فردی درآمدزا باشد. به شرط آنکه به درستی بیاموزد و تمرین کند. در این میان افرادی که متخصص می‌شوند از درآمد بیشتری برخوردارند. در ادامه بیشتر با این رشته و درآمد آن آشنا خواهیم شد.

موشن گرافیک چیست؟

قبل از اینکه به درآمد یا آموزش افترافکت فکر کنید، باید با مهارت موشن گرافیک آشنا شوید. ابتدا بهتر است بدانیم موشن گرافیک چیست و به چه صورت ساخته می‌شود. یکی از شاخه‌های طراحی گرافیک، موشن گرافی یا همان موشن گرافیک است. این اصطلاح از ترکیب تکنیک‌های طراحی گرافیکی و تحرکات پویا ایجاد می‌شود که با حرکات متنوع تغییر می‌کند. برای ساخت این محصول گرافیکی ابتدا شخصیت‌ها، اشیا، محیط و … را به صورت دو بعدی طراحی می‌کنند. سپس در نرم افزارهای ساخت موشن گرافیک منتقل کرده و افکت‌های صوتی و تصویری به آن اضافه می‌کنند. به این ترتیب یک موشن گرافیک خلق کرده و از طریق آن احساس بیشتری به مخاطب ارائه می‌دهند.

لازم به ذکر است که برای ساخت طراحی دو بعدی به آموزش فتوشاپ و برای انجام دیگر مراحل به نرم افزارهای دیگر نیاز است. در کل موشن گرافیک ترکیبی از ویدئو، تصویر و صدا است که برای ایجاد انیمیشن‌هایی جذاب و پویا استفاده می‌شود. از این محصول گرافیکی جهت تبلیغات، فیلم‌های آموزشی، تولید محتوا و بازی‌های رایانه‌ای و… استفاده می‌شود. اما انجام آن نیاز به مهارت و آموزش داشته و مانند هر هنر دیگری بدون یادگیری قابل انجام نیست. در جواب به سوال درآمد موشن گرافیک چقدر است؟ باید بگوییم که ابتدا بهتر است شرایط شغلی آن را در نظر بگیرید سپس درآمد آن را بررسی کنید. در بخش بعد این رشته  را به عنوان شغل بررسی خواهیم کرد.

شغل موشن گرافیک

پس از آموختن این مهارت و رسیدن به سطح پروژه گیری می‌توانید به کسب درآمد برسید. موشن گرافیک نیز همانند دیگر رشته‌های گرافیکی می‌تواند یک شغل محسوب شود. برای موفقیت در موشن گرافیک بایستی در کمترین زمان ممکن هرآنچه را که می‌خواهید به مخاطب خود نمایش دهید. انتقال مفهوم در سرعت بالا از مهم‌ترین اصول پروژه‌های موشن گرافیک خواهد بود. برای آنکه دنیای گسترده موشن گرافیک را بهتر بشناسید:

  • از تصویر به جای کلمات استفاده کنید.
  • در طراحی خلاقیت داشته باشید.
  • جسارت به خرج دهید و اصول را بشکنید.

یک طراح موفق در موشن گرافی سعی دارد، این سه اصل را به درستی رعایت کند. اینکه از تصویر به جای کلمات استفاده کند، مهم‌ترین قانون موشن گرافیک است. در کمترین زمان تصویر را به رخ بکشید و مفهوم را با همان تصاویر انتقال دهید. با این اوصاف قطعا هر ثانیه از تولید موشن گرافیک کاری بسیار سخت، طاقت‌ فرسا و هزینه‌بر است. گرچه این بستگی به استعداد شما دارد و یا با دیدن آموزشی صحیح و ساده می‌توان صرفه‌جویی در زمان را به دست گرفت. انتقال اطلاعات در هر لحظه از موشن گرافیک مهم است.

زیرا مفهوم اثر در همین چند ثانیه مشخص می‌شود. تحقیقات نشان داده است که بیش از ۶۵ درصد از افراد تمایل بیشتری به نگاه کردن به یک تصویر متحرک دارند. افراد جذب موشن گرافیک می‌شوند تا اینکه بخواهند یک متن چند پاراگرافی را بخوانند. البته در جذب مخاطب (صدا و تصویر) تاثیر را دو چندان کرده است. اگر موفق شوید مفهوم را به خوبی انتقال دهید، می‌توانید مخاطبین زیادی را جذب موشن گرافی خود کنید. طراحانی که در این زمینه خلاقیت را چاشنی مهارت خود می‌کنند، از درآمد طراحی موشن گرافیک بالایی برخوردار خواهند شد.

شغل موشن گرافیک

رشته موشن گرافیک

علاقه مندان زیادی به این رشته ورود می‌کنند اما تنها کسانی در آن دوام می‌آورند که به درستی آموزش دیده، تمرینات را انجام دهند و در این زمینه حرفه‌ای شوند. کاربران ز

یادی از ما می‌پرسند که درآمد موشن گرافیک چقدر است؟ اما ابتدا باید بدانید، مادامی که بتوانید احساسات بیننده را برانگیزید، یک طراح موشن گرافی موفق و پردرآمد هستید. از این بابت دیگر نگران درآمد یا آینده‌ی شغلی خود نباشید. در ادامه به کسب درآمد بالا از این مهارت اشاره خواهیم کرد. در بخش قبل، یکی از اصول رسیدن به موفقیت را داشتن جسارت دانستیم.

 اما سوال اصلی اینجاست که چه زمانی می‌توانیم در رشته‌ی موشن گرافیک جسارت داشته باشیم؟ پاسخ اینجاست: زمانی که مخالف جهت بازار حرکت کنید‌. خلاقیت به خرج دهید و همیشه سعی کنید یک مرحله از طراحی‌های موجود جلوتر باشید. همچنین در نظر داشته باشید که برای نتیجه‌ی آثار خود یک امضای کاری خلق کنید. این امضا می‌تواند در موفقیت و شهرت شما موثر باشد. پس لازم است تا از ایده‌های جدید استقبال کنید و به دنبال دیدگاهی متفاوت باشید‌. این رشته ابزارها و مهارت‌های دیگری نیز لازم دارد که در ادامه هر کدام را بررسی خواهیم کرد:

آشنایی با اصول طراحی

یک طراح انیمیشن باید طراحی را تا حدی بشناسد و اصول آن را از بر باشد. تسلط بر این اصول یعنی ترکیب رنگ، تعادل، تناسب و تنظیمات پیکسلی اساسی برای ایجاد طرح‌های جذاب و خوانا.

تسلط بر نرم‌ افزارهای موشن گرافیک

برای تولید موشن گرافی نیاز است تا برخی از نرم افزارها را بشناسیم و برخی دیگر را تسلط داشته باشیم. نرم‌افزارهایی مانند افترافکت، سینما ۴D، مایا و آموزش پریمیر در این لیست قرار دارند.

آشنایی با تکنیک‌های موشن گرافیک

در ساخت و تولید یک موشن گرافیک اصولی باید با تکنیک‌های سه بعدی، دو بعدی، ویدئویی و صوتی آشنا باشید. برای طراحی هر یک آموزش ببینید تا به نتیجه‌ی دلخواه برسید‌.

توانایی همکاری

شاید تصور کنید که ساخت موشن گرافیک امری ساده و طبیعی‌ست. اما اینطور نیست و در برخی مواقع به همکاری دیگر افراد نیاز دارید‌. به همین خاطر باید توانایی همکاری با سایر اعضای تیم مانند نویسندگان، موسیقی‌‌دانان و صدابرداران را داشته باشید.

قدرت ارزیابی و تحلیل

توانایی و قدرت ارزیابی، مهارت دست یافتنی بوده و برای ارتباط با مشتری لازم است. شما به عنوان یک طراح باید توانایی ارزیابی و تحلیل پروژه‌ها، خواسته‌ها و توصیفات مشتریان را داشته باشید.

به روزرسانی اطلاعات

در این رشته باید اطلاعات خود را به روز کنید و با تکنولوژی‌ها و نرم‌افزارهای جدید آشنا باشید. به این ترتیب آثار شما طرفداران زیاد و مشتریان بسیاری را به همراه دارد.

داشتن ذهن باز

گرافیست‌هایی که ذهنی باز و خلاقیت دارند، می‌توانند ایده‌های جدید و جذابی را برای پروژه‌ها ارائه دهند. این مهارت به جذب مشتری در این رشته کمک خواهد کرد.

رشته موشن گرافیک

درآمد دلاری موشن گرافیک

حال نوبت آن رسیده که سوال اصلی کاربران یعنی « درآمد موشن گرافیک چقدر است؟ » را پاسخ دهیم. متاسفانه افراد زیادی هنوز هستند که با مفهوم کارهای دیجیتالی آشنا ندارند. همانطور که گفتیم موشن گرافی ترکیبی از تصاویر گرافیکی، صدا، موسیقی، افکت و حرکت است. قطعا چنین اثری جذابیت زیادی دارد. از این رو می‌توانیم برای تبلیغات، شبکه های اجتماعی و دیگر کارها از موشن گرافی استفاده کنیم. میزان درآمد این رشته بستگی به عوامل مختلفی دارد.

استخدام موشن گرافیست

زمانی که قصد دارید به عنوان یک موشن گرافیست استخدام شوید، باید بدانید که نرخ طراحی شما با توجه به تجربه کاری و مهارتتان تعیین می‌شود. به همین خاطر کسانی که به صورت فریلنسری کار می‌کنند، در این رقابت به مهارت بیشتری نیاز دارند. البته این نوع کار کردن مزایای زیادی همچون داشتن وقت آزاد بیشتر، دورکار بودن و…. دارد. اما در این روش یک مسئله وجود دارد و آن هم جذب مشتری بیشتر است. برای این کار راهکارهایی وجود دارد که می‌توانید از این راهکارها استفاده کنید. در نظر داشته باشید که برای رسیدن به شغل موشن گرافیست حتما لازم نیست استخدام جایی باشید.

 همین که راه و روش کار کردن از راه دور را بیاموزید، می‌توانید این شغل را با موفقیت به سرانجام برسانید. در این میان کسانی که به درآمد دلاری علاقه مند هستند و تسلط به زبان دارند، می‌توانند پروژه‌های خارج از ایران را جذب کنند. در بستر اینترنت پروژه‌های زیادی به صورت مستقیم و غیر مستقیم وجود دارد. که با یادگیری آموزش‌های لازم حتی به صورت آکادمیک هیچگاه بیکار نمی‌شوید. در کشورهایی همچون آمریکا و استرالیا، گرافیست‌ها از درآمد بالایی بهره‌مند می‌شوند. پس هیچ سطح و محدودیتی برای شغل و کسب درآمد در این زمینه نیست.

استخدام موشن گرافیست

سخن پایانی

در این مطلب به این موضوع پرداختیم که درآمد موشن گرافیک چقدر است؟ قبل از فکر کردن به درآمد بهتر است، تمامی ابعاد را در نظر بگیرید. یعنی ابتدا با رشته‌ی موردنظر آشنا شوید. سپس میزان زمان لازم برای یادگیری آن را تخمین بزنید و در نهایت به دنبال کسب درآمد از آن مهارت باشید. شاید شما بپرسید زمانی که جایگاه طراحان گرافیک در ایران نادیده گرفته شده، چطور می‌توان در موشن گرافی به درآمد بالا رسید؟ در پاسخ باید به شما بگویم که این موضوع می‌تواند یک مزیت برای جامعه گرافیست محسوب شود.

 بخصوص افراد متخصصی که قصد فعالیت در این رشته را دارند. زمانی که رقیب کمتری در حوزه‌ی کارشان باشد، زودتر به درآمد خواهند رسید. البته با این اوصاف نمی‌توان کیفیت و اصول این مهارت را نادیده گرفت. چرا که مشتریان و مخاطبین شما قطعا می‌توانند یک کار حرفه‌ای را از یک کار آماتور تشخیص دهند. پس زمانی که فریلنسری کار می‌کنید، باید خلاقیت و اصولی که در این مطلب مطرح کردیم در نظر داشته باشید. شما می‌توانید در صورت لزوم سوالات خود را از مشاورین تدوین باما، در قسمت کامنت‌ها بپرسید. در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان خواهیم بود.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید