حذف بک گراند در پریمیر

حذف بک گراند در پریمیر

در این مطلب از تدوین باما، موضوع حذف بک گراند در پریمیر را مورد بررسی قرار می‌دهیم. یکی از سوالات پرتکرار کاربران پریمیر در ارتباط با حذف پس زمینه در این برنامه کاربردی می‌باشد. بنابراین تصمیم داریم در این پست آموزشی، طرز انجام این کار را به طور کامل در نرم افزار ادوبی پریمیر آموزش دهیم. این نرم افزار شناخته شده، یکی از پرکاربردترین و مفیدترین نرم افزارهای شرکت Adobe می‌باشد. زمینه فعالیت نرم افزار پریمیر مربوط به ادیت و ویرایش ویدیو و تدوین است. به عبارتی می‌توان گفت بهترین برنامه‌ای که برای ویرایش فیلم و ویدیو، استفاده می‌شود، پریمیر است. همچنین داشتن قابلیت‌های مختلف و به روز رسانی آن سبب شده تا افراد زیادی از این برنامه بهره‌مند شوند. در ادامه برای یادگیری  برای یادگیری حذف بک گراند در آموزش پریمیر با ما همراه شوید.

نحوه حذف پس زمینه از ویدیو

برای حذف بک گراند در پریمیر مراحل زیر را انجام دهید:

 1. ابتدا ویدیویی را که می‌خواهید ویرایش کنید، به نرم افزار پریمیر اضافه نمایید. 
 2. در مرحله بعد برای دست یابی به افکت Ultra Key این کار را با پیمودن  جلوه‌ها > جلوه‌های ویدیویی > کلیدها > کلید فوق‌العاده، انجام دهید.
 3. سپس آن را گرفته و بر روی فیلم قرار دهید.
 4. اکنون با وارد شدن به این مرحله می‌توانید انتخاب رنگ را انجام دهید.
 5. این کار را با کلیک کردن در قسمتی نزدیک به سوژه مورد نظر و بر روی قاب ویدیو اجرا کنید.
 6. سپس با کمک ابزار قطره چکان در پانل جلوه‌ها می‌توان آن را از ویدیو حذف نمود.
 7. در مرحله بعدی نمای خارجی را به آلفا تغییر داده و  می‌توانید با کمک آن جزئیات بیشتری موضوع خود را مشاهده کنید.
 8. لازم به ذکر است که با استفاده از گزینه تنظیمات « setting » می‌توان نحوه عملکرد تهاجمی افکت را تنظیم کرد.
 9. در این قسمت برای برطرف شدن ماتی نیز با کمک منوی کشویی و باز کردن آن به بخش تنظیمات بروید.
 10. برای رسیدن به تنظیمات دلخواه در این زمینه، شفافیت، پایه و … را تنظیم سازی نمایید.
 11. در این مرحله نوبت به تمیز کردن لبه های اشیاء می‌رسد.
 12. این کار را نیز با کمک تنظیمات matte clean انجام دهید.
 13. در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید
 14. لبه‌ها را کوچکتر کنید از گزینه Stifle استفاده کنید. برای تار کردن لبه‌ها هم بر روی گزینه Soften کلیک نمایید.
 15. در مرحله نهایی اگر کمی رنگ پس زمینه بر روی سوژه مشاهده شد، می‌توانید به قسمت تنظیمات spill suppression رفته و آن را برطرف کنید.
مطالب پیشنهادی  چگونه سرعت پریمیر را افزایش دهیم؟

روش‌های حذف بک گراند در ویدیو

در بخش قبل به صورت کامل مراحل حذف بک گراند در پریمیر را بیان کردیم. اکنون روش‌هایی مختلفی که با استفاده از آن می‌توانید به حذف پس زمینه برسید را توضیح می‌دهیم:

 • استفاده از بک‌گراند سبز و آبی: کروماکی یا بک گراند سبز و آبی یکی از روش‌های کاربردی برای حذف پس زمینه ها می‌باشد. اگر بک گراند فیلم مورد نظر شما به رنگ سبز یا آبی است، می‌توانید با کمک  ابزار Ultra Key آن پس‌زمینه را برنامه پریمیر حذف کنید.
 • استفاده از ماسک: از دیگر روش‌های حذف بک گراند، استفاده از ابزار ماسک در نرم افزار پریمیر می‌باشد. کاربران با کمک ماسک می‌توانند پس‌زمینه و بک گراندهای مورد نظر خود را با دقت و جزئیات بیشتری حذف کنند. در این روش به شما مراحل انجام کار به صورت دستی انتخاب و انجام می‌شوند. بنابراین با خیال راحت ابتدا  پس‌زمینه را انتخاب کرده و سپس آن را حذف کنید.
 • استفاده از پلاگین‌ها: علاوه بر روش‌هایی که قبلاً بیان شد، پلاگین‌ها نیز برای حذف بک گراند کاربردی می‌باشند. لازم به ذکر است که پلاگین Goodbye Greenscreen یکی از پلاگین‌هایی است که در حذف بک‌گراند به شما کمک زیادی خواهد کرد.  این پلاگین‌ها از هوش مصنوعی برای انتخاب و حذف پس‌زمینه استفاده می‌کنند.

تغییر رنگ بک گراند در پریمیر

علاوه بر حذف بک گراند در پریمیر، کاربران می‌توانند در نرم‌افزار Adobe Premiere  رنگ‌های پس‌زمینه را هم در ویدیو تغییر دهند. در ادامه روش‌های انجام این تغییر را بررسی می‌کنیم:

استفاده از افکت Color key

کاربران برنامه پریمیر می‌توانند برای تغییر رنگ بک گراند از این افکت استفاده کنند. چرا که این افکت‌ها قابلیت حذف پس‌زمینه‌های یکدست را دارند. با استفاده از این افکت‌ها، می‌توانید رنگ پس‌زمینه را حذف کرده و سپس رنگ انتخابی خود را به جای آن قرار داد.

انجام اصلاح رنگ فیلم با پریمیر

از دیگر راههای تغییر و اصلاح رنگ در نرم افزار پریمیر، بکارگیری پروژه‌های آماده و  پریست‌ است. بنابراین با استفاده از پروژه‌های آماده می‌توان تصحیح یا تغییر رنگ ویدیو را اجرایی کرد. علاوه بر این گزینه‌ها اصلاح رنگ سریع نیز روشی دیگر در این زمینه می‌باشد.

مطالب پیشنهادی  چگونه در پریمیر فیلم را برعکس کنیم؟

استفاده از آموزش‌های آنلاین

اگر قصد دارید برای تغییر رنگ بک گراند از فضای مجازی کمک بگیرید، بهترین روش استفاده از آموزش‌ به صورت آنلاین است. پست‌ها و ویدیوهای آموزشی زیادی در این زمینه در شبکه‌های مجازی قرار دارند. استفاده از سایت های آموزشی‌های معتبر نیز برای کاربران مفید واقع می‌شود. در تمامی منابع گفته شده، مراحل تغییر رنگ  پس‌زمینه به‌ صورت واضح و دقیق توضیح داده‌ شده است. بنابراین می‌توان از این آموزش‌های آنلاین برای یادگیری مراحل انجام کار کمک گرفت.

حذف بک گراند مشکی در پریمیر

اگر قصد دارید پس زمینه مشکی را در پریمیر حذف کنید، مراحل زیر را انجام دهید:

 • در ابتدا و پیش از انجام هر اقدامی برای حذف پس زمینه باید از گزینه‌های ترکیبی  ctrl + M بر روی صفحه کلید استفاده کنید.
 • یا اینکه به منو اول رفته و گزینه‌هایmedia و export را انتخاب نمایید.
 • با انجام این کار یکی از کارهای مهم یعنی خروجی گرفتن را انجام می‌دهید.
 • در مرحله بعدی ویدیو مورد نظر را انتخاب کرده تا از طریق drag and drop بک گراند مشکی را از روی آن حذف کنید.
 • اکنون به مرحله اصلی حذف پیش زمینه مشکی رسیدیم.
 • حالا ویدیو مورد نظر را کشیده و بر روی صفحه پریمیر رها کنید.
 • سپس بر روی ویدیو مورد نظر کلیک کرده و به گزینه effect را انتخاب نمایید.
 • برای دسترسی به این بخش به منوی window بروید.
 • با وارد شدن به این مرحله از قسمت منویی که مشاهده می‌کنید به قسمت پایین رفته تا گزینه effects دسترسی پیدا کنید.
 • در مرحله بعدی در قسمت جستجو گزینه Luma key را جستجو نمایید.
 • اکنون شما به لیستی از افکت ها دسترسی پیدا می‌کنید.
 • سپس افکت مورد نظر را کشیده و روی ویدیو رها کنید.
 • با رسیدن به مرحله پایانی می‌توانید بک گراند مورد نظر خود را اضافه کنید چرا که پس زمینه مشکی از ویدیو حذف شده است.
 • در آخر نیز برای تست نهایی فایل مورد نظر را روی یک تصویر سفید یا رنگی انداخته تا از پایان کار مطمئن شوید.
مطالب پیشنهادی  چگونه در پریمیر خروجی بگیریم؟

اهمیت حذف پس زمینه در پریمیر

شاید از خود بپرسید که اصلا چه لزومی دارد یک بک گراند را حذف کنیم؟ نکته این کار چیست؟ در پاسخ باید به شما بگویم که در موارد متعددی به انجام این کار نیاز داریم. مثلا زمانی که قصد داریم از یک ویدیوی بدون واترمارک استفاده کنیم و واترمارک آن در قسمت پس زمینه قرار دارد، استفاده از این روش بسیار مفید است. همچنین در شرایطی که می‌خواهیم یک پس زمینه مناسب را جایگزین آن پس زمینه کنیم. بهتر است ابتدا بک گراند ویدیو را حذف کرده و سپس بک گراند جدید را اعمال کنیم.

 این مهارت ممکن است در کسب و کار و یا حوزه فعالیتی شما بسیار کاربردی باشد. اما مهمترین کاربرد آن، معرفی صفحه شما در شبکه های اجتماعی و یا تبلیغ از برند شما است که اگر در پس زمینه‌ی ویدیو قرار بگیرد، دیگر به راحتی نمی‌توان آن را تغییر داد و یا از آن در شبکه‌های دیگر استفاده کرد. پس این مهارت کاربرد زیادی دارد و تفاوتی ندارد که پس زمینه‌ی شما چه رنگی باشد. اما اگر به هنگام فیلم‌برداری از پس زمینه‌ی سبز (پرده سبز یا پرده کروماکی) استفاده کنید، می‌توانید ویرایشی آسان‌تر و سریع‌تر در پریمیر یا حتی آموزش افترافکت داشته باشید.

سخن نهایی

در این مطلب از تدوین باما با حذف بک گراند در پریمیر و یا تغییر رنگ پس زمینه پریمیر آشنا شدیم. شما می‌توانید برای یادگیری حذف پرده سبز در پریمیر می‌توانید به مقاله مربوطه مراجعه کنید. زیرا در آن مطلب روش انجام این کار را به صورت گام به گام و کامل توضیح دادیم. برای تغییر رنگ بک گراند می‌توانید از افکت Color key یا آموزش‌ های آنلاین کمک بگیرید و پس زمینه‌ی ویدیو یا فیلم خود را به هر رنگی که بخواهید درآورید. در بخش (نحوه حذف پس زمینه از ویدیو) آموزش جامعی از حذف بک گراند را در اختیار شما قرار دادیم تا با کمک آن بتوانید این کار را به آسانی انجام دهید. اما د ر صورتی که با سوال یا چالشی مواجه شدید می‌توانید از طریق بخش نظرات با ما مطرح کنید. ما نیز در اولین فرصت پاسخگوی سوالات شما خواهیم بود. موزشآموزش   یخحی

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید