آموزش تدوین فیلم عروسی با پریمیر

آموزش تدوین فیلم عروسی با پریمیر

در این بخش از تدوین باما آموزش تدوین فیلم عروسی با پریمیر را بررسی خواهیم کرد. نرم افزار پریمیر یک برنامه جذاب برای تدوین و ویرایش ویدیو و فیلم است. این برنامه توسط شرکت Adobe  ارائه شده و در اصل Adobe Premiere نام دارد. همانطور که توانمندی و قابلیت‌های آن بسیار بوده و با ابزارهایی در اختیار کاربران قرار می‌دهد می‌توان کارهای زیادی انجام داد. امکانات و تکنولوژی ها ویرایشی قدرتمند آن قادر است جذاب‌ترین و حرفه‌ای ترین ادیت فیلم را انجام دهد، اما برای استفاده از آن نیازمند مهارت و آموزش خواهید بود.

 به همین خاطر بهتر است مهارت خود را در این نرم افزار افزایش دهید و بهترین موقعیت برای شما آموزش پریمیر رایگان سایت می‌باشد. یک تدوینگر باید با برنامه ریزی پایه تمرین کند و برای این کار به تسلط کافی برسد. البته در نظر داشته باشید صدها نرم افزار کامپیوتری حرفه ای و مبتدی برای ادیت یک فیلم وجود دارد اما از میان آنها، نرم افزار پریمیر بهترین گزینه است. پس هم مهارت و هم داشتن یک نرم افزار حرفه‌ای در این راه اهمیت دارد. بهتر است بدون معطلی به سراغ آموختن نرم افزار برویم تا بتوانیم انواع کلیپ عروسی، تیزر، کلیپ تبلیغاتی، ویدیوکلیپ های بلند، کلیپ های سینمایی و… را تدوین کنیم.

آموزش تدوین فیلم با پریمیر

زمانی که قصد دارید فیلم عروسی را ادیت کنید، بهتر است بدانید که استفاده از آلبوم‌ها و یا ژورنال‌های لایه باز می‌تواند کمک زیادی به صرفه جویی زمان شما برساند. ضمن آنکه می‌توانید در نهایت کاری حرفه‌ای به مشتری خود تحویل دهید و یا نتیجه‌ای حرفه‌ای برای کلیپ‌های خود رقم بزنید. همچنین می‌توانید قسمت‌های مختلف آن را تغییر داده یا به طور کل حذف و اضافه نمایید. برای انجام این کار باید 7 نکته‌ی مهم را رعایت کنید تا بتوانید آموزش تدوین فیلم عروسی با پریمیر را بیاموزید.

نکته اول

اولین نکته برای ادیت فیلم عروسی این است که ابتدا همه فیلم را تماشا کنید و سپس برای انتخاب بهترین بخش‌های آن وقت بگذارید. این مهم‌ترین مرحله است که باید به آن بپردازید. شاید برایتان وسوسه برانگیز باشد که از همان ابتدا یک تریلر جذاب 30 ثانیه ای بسازید. اما این کار صحیح نیست و گام اول خود را باید به تماشای فیلم خام و انتخاب صحنه‌های خاص آن اختصاص دهید. شاید این موضوع برایتان هیجان انگیز نباشد اما قطعا لازم و ضروریست. برای ویرایش فیلم یا ساخت جلوه‌های ویژه در آموزش افترافکت نیز همین پیشنهاد را داریم. در ادامه می‌توانید همه سکانس‌های دوربین را (که با چندین دوربین ثبت شده‌اند) همگام‌ سازی و ویرایش کنید. در نهایت نیز ایده های رنگ و استایل را آزمایش کرده تا پایه‌ای محکم برای انتهای کار داشته باشید.

مطالب پیشنهادی  چگونه در پریمیر زیرنویس اضافه کنیم؟

نکته دوم

در گام دوم باید داستان عروسی را مشخص کرده و به نحوی آن را باور کنید. شاید متوجه منظور حرف من نشده باشید، پس اجازه دهید بیشتر برایتان توضیح دهم. ایجاد یک داستان منسجم برای فیلم می‌تواند چالش برانگیز باشد. در مشاهده اولیه فیلم باید شخصیت‌ها، انگیزه‌ها، چالش‌ها و احساسات را بررسی کنید. سپس می‌توانید یک داستان جذاب برای تدوین فیلم خود خلق کنید. همچنین عناصر درون فیلم را بررسی کنید. ممکن است با صحنه‌های جذابی همچون نامه‌ها، آرزوها و سخنرانی‌ها روبرو شوید. اما به دنبال صداهایی باشید که احساسات را تشدید می کنند. در این میان مراقب باشید که از موضوع اصلی دور نشوید. شما باشید سعی کنید، چیزهایی را آشکار سازید که ارتباط واقعی بین زوج و بیننده برقرار می‌کنند. شاید اجرای این نکته سخت به نظر برسد اما در حین کار متوجه منظور ما خواهید شد.

نکته سوم

سومین مرحله انتخاب و پیدا کردن بهترین موسیقی برای فیلم عروسی است. زمانی که عناصر فیلم را پیدا کردید، باید سعی کنید یک موسیقی متن مطابق با موضوع پیدا کنید. این کار در اصل مونتاژ کردن یک منظره صوتی است که باید احساسات بیننده را برانگیخته کند. پس با این وجود شاید نیاز باشد ساعت‌ها وقت خود را صرف پیدا کردن یک آهنگ کنید، تا موسیقی فیلم هماهنگ و عالی به نظر برسد.

نکته چهارم

در مرحله بعدی وظیفه‌ی تدوینگر جمع آوری تصاویر برای مطابقت دادن با داستان است. برای انجام این کار می‌بایست لحظات کلیدی ثبت شده را پیدا کنید و آنها را در نقاط مهم داستان و در جدول زمانی قرار دهید. با این نکته می‌توانید شکاف‌‌ها را پر کرده و ایده‌ های خلاقانه را آزمایش کنید. سپس یک ویدیوی بصری پویا مطابق با داستان خود بسازید. با این حال باید این کار را به نحوی انجام دهید که معنای داستان و فیلم شما از بین نرود.

نکته پنجم

اکنون نوبت ویرایش است که یکی از مراحل مهم آموزش تدوین فیلم عروسی با پریمیر محسوب می‌شود. در این مرحله باید متحرک سازی تصاویر و اعمال جلوه ها را نیز بررسی کنید. توجه به جزئیات در این مرحله آغاز می‌شود. زیرا کلیات فیلم نهایی خود را بررسی کرده‌ایم. حال وقت آن رسیده است که افق ها را صاف می کنیم و هر شات را متحرک سازیم. انجام این جلوه‌های ظریف می‌توانند نحوه درک تصویر را کاملا تغییر و ارتقا دهند. در این مرحله هر چیز ناهماهنگ را صاف می‌کنیم و تفاوت‌های ظریفی به فیلم خود اضافه خواهیم کرد.

مطالب پیشنهادی  تغییر سایز ویدیو در پریمیر

نکته ششم

اعمال کردن پریست عروسی به ویدئو، ششمین مرحله ای است که برای ادیت فیلم عروسی انجام می‌دهیم. گرچه برای رنگی کردن تصاویر از آموزش فتوشاپ کمک می‌گیریم اما در این مرحله شاید نیاز باشد که برخی از پریست‌های رنگی را به ویدیوی خود اضافه کنیم. شما می‌توانید از پریست‌های سینمایی و یا مخصوص کلیپ عروسی استفاده کنید تا جلوه‌ی زیبایی به آن‌ها اضافه شود.

نکته هفتم

آخرین نکته به میکس کردن دیالوگ‌ها، جلوه های صوتی و موسیقی مربوط می‌شود. قطعا صدا برای فیلم عروسی بسیار مهم است. اما اگر در وهله اول صداهای طبیعی به خوبی ضبط شده باشند، می‌توان در این مرحله از آنها استفاده کرد. این ویژگی کار شما را آسان‌تر می‌کند. ضمن آنکه مجبور نیستید نویزهای ناخواسته پس زمینه را فیلتر کنید. چرا که وضوح در صدای فیلم مشاهده می‌شود و استفاده از صداهای طبیعی در کنار موسیقی، احساسات مثبتی به بیننده انتقال می‌دهد. اگر به دنبال  یکنواخت شدن حجم صدای داخل فیلم بودید، می‌توانید از کمی EQ و فشرده سازی کمک بگیرید. با انجام این کار مطمئن خواهید شد که صدای فیلم ادیت شده توسط شما زیبا و واضح است.

نرم افزارهای تدوین فیلم عروسی کدام‌اند؟

همانطور که گفتیم نرم افزارهای متفاوتی برای وجود دارند که آموزش تدوین فیلم عروسی با پریمیر بهترین آنها است. اما شما می‌توانید به انتخاب خود از دیگر نرم افزار همچون گزینه‌های زیر استفاده نمایید:

نرم افزار افترافکت – After effects

این نرم  فزار بیشتر برای ساخت موشن گرافیک، تایپوگرافیک، ساختن تیتراژ فیلم، ترسیم و ساخت استیکرهای متحرک و گیف، افکت گذاری روی فیلم ها و ویدئو های ادیت شده و… کاربرد دارد. اما در مواردی می‌توان برای تدوین فیلم عروسی از آن کمک گرفت. زیرا این برنامه می‌تواند جلوه‌های بصری و ترکیب عناصر مختلفی را ایجاد کند. به همی خاطر شاید برای ساخت برخی از کلیپ های عروسی مناسب باشد.

 اما فراموش نکنید که از نرم افزار افترافکت برای ساخت موشن افکت، لوگو موشن، استوری موشن و حالت های محدودی از انیمیشن‌های دو بعدی و سه بعدی استفاده می شود. اما از آن جهت که منوهای مشابهی با نرم افزار پریمیر دارد، می‌تواند برای ادیت فیلم عروسی کاربرد داشته باشد. با این حال توجه داشته باشید که ویژگی‌های منو‌ها و نوارها در این دو نرم افزار متفاوت است. برای آشنایی بیشتر بهتر است مقاله تفاوت پریمیر با افترافکت را مطالعه نمایید.

مطالب پیشنهادی  چگونه در پریمیر پرده سبز را حذف کنیم

نرم افزار داوینچی ریزالو – DaVinci resolve

از دیگر نرم افزارهای حرفه ای تدوین میتوان به DaVinci resolve  اشاره کرد. زیرا این برنامه ابزار تخصصی اصلاح رنگ دارد و برای نماهای سینمایی بسیار کاربردی می‌باشد. اولین این نرم افزار توسط شرکت بلک مجیک معرفی و عرضه شد. کاربران از عملکرد این نرم افزار در قسمت‌های تصحیح و تغییر رنگ، ایجاد جلوه های بصری، تولید صدا و گرافیک متحرک رضایت کامل دارند. به همین خاطر ممکن است بخشی از ادیت فیلم را با کمک این برنامه انجام دهند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که کارایی آن را امتحان کنید، چرا که تجربه کار با آن بسیار روان و لذت بخش است. خآخخمیخقخثببقبل

نرم افزار ادیوس – Edius

یکی دیگر از نرم افزارهای مشهور ادیت فیلم نرم افزار ادیوس – Edius است. این برنامه توسط شرکت کانپوس معرفی شد و برای تدوین فیلم جشن و عروس و فیلم های مسابقات ورزشی و خبری بسیار شناخته شده است. توجه داشته باشید که طراحی منوها و ابزارها در ادیوس بسیار متفاوت است و شباهتی با نرم افزارهای ادوبی همچون پریمیر ندارد. ضمن آنکه امکانات زیادی مانند تغییر و اصلاح ویدیوها، افکت‌ها و ترنزیشن‌ها، قابلیت پذیرش چند فرمت فیلم همزمان و رندر انواع فرمت ها را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

سخن نهایی

در این بخش از تدوین باما با آموزش تدوین فیلم عروسی با پریمیر آشنا شدیم. همچنین دانستیم که علاوه بر نرم افزار پریمیر، نرم افزارهای دیگری نیز وجود دارد که می‌توان از آنها برای انجام این کار کمک گرفت. اما هیچ کدام از آنها مختص این کار نیست و بهتر است ادیت تخصصی فیلم را با نرم افزاری تخصصی و حرفه‌ای انجام داد. همانطور که ابتدا به این موضوع اشاره کردیم، استفاده از لایه بازهای آماده می‌تواند برای افراد مبتدی یا برای افزایش سرعت ویرایش مفید باشد. پس این گزینه‌ی کمکی را فراموش نکنید.

ما سعی داشتیم با معرفی 7 نکته مراحل آموزش را برای شما توضیح دهیم. اما برای یادگیری بیشتر بهتر است به بخش اصلی سایت مراجعه نموده و آموزش‌های تخصصی بیشتر کمک بگیرید. اگر فردی تازه کار هستید، در مسیر خود تکرار و تمرین را فراموش نکنید. زیرا برای رسیدن به هر مهارتی باید به تمرینات آن پایبند باشید تا نتیجه بگیرید. سپاس از اینکه تا پایان این مطلب با ما همراه بودید. شما می‌توانید سوالات خود را در بخش نظرات همین مطلب در میان بگذارید تا در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما عزیزان باشیم.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید