کوچک کردن بینی در فتوشاپ

کوچک کردن بینی در فتوشاپ

در این مطلب از تدوین باما به موضوع کوچک کردن بینی در فتوشاپ خواهیم پرداخت. اغلب افراد علاقه دارند که بینی‌ خود را در تصاویر تغییر دهند. برخی به دنبال کوچک کردن بینی و برخی دیگر درخواست تغییرات دیگری را دارند. اما آیا این درخواست انجام پذیر است؟ نحوه‌ی انجام آن چگونه است؟ اینها سوالاتی است که کاربران از متخصصین این حوزه می‌پرسند. در این مطلب می‌آموزیم که علاوه بر کوچک کردن بینی، تنظیم ویژگی های اجزای مختلف چهره مثل چشم، دهان و… را انجام دهیم. البته قبل از آنکه این کار را بر روی عکس دیگران انجام دهید، حتما در این باره با ایشان صحبت کنید تا از این تغییرات رضایت داشته باشند. پس با آموزش فتوشاپ همراه باشید تا بیاموزید که چگونه این کار را انجام دهید.

آموزش کوچک کردن بینی در فتوشاپ

روش‌های زیادی برای کوچک کردن بینی در فتوشاپ یا تغییر دیگر اجزای صورت وجود دارد. اما در این آموزش، استفاده از ابزار Liquify را آموزش می‌دهیم. با کمک این ابزار می‌توانید هر ناحیه از تصویر را کوچک کنید، بفشارید، بکشید، بچرخانید، بر عکس کنید، و یا آن را بزرگ تر کنید. هر گونه تغییر جزئی نیز می‌تواند در نتیجه‌ی ویرایش عکس موثر باشد. ضمن آنکه این فیلتر دارای ویژگی های پیشرفته آگاهی از چهره (face-aware) است. به همین دلیل می‌تواند تشخیص دهد و به طور خودکار چشم ها، بینی، دهان و سایر ویژگی های صورت تغییر دهد. با کمک آن می‌توان تغییراتی در فرم اندام و اعضای بدن انسان به وجود آورد. استفاده از این قابلیت در کارهای مختلفی کاربرد دارد. در ادامه می‌آموزیم که چگونه با این ابزار پرتره یک فرد را تغییر دهیم:

مرحله شروع

ابتدا عکس موردنظر خود را در فتوشاپ باز کنید. سپس از اصل عکس یک کپی بگیرید. برای کپی گرفتن از لایه می‌توانید از کلید‌های ترکیبی (Ctrl + J) استفاده کنید. حال باید لایه‌ی جدید را به smart object تبدیل کنید. برای انجام این کار می‌توانید روی لایه کلیک راست کرده و گزینه Convert to Smart Object را انتخاب نمایید.

ورود به Liquify

در مرحله‌ی دوم باید به قسمت Liquify برویم. پس بر روی منوی فیلتر (از قسمت بالای فتوشاپ) کلیک کرده گزینه Liquify Filter را انتخاب کنید. در پنجره‌ی باز شده می‌توانید از ابزار چهره (face tool) (از منوی سمت چپ پنجره) استفاده کنید. در سمت راست می‌توانید منویی را مشاهده کنید که تنظیمات انتخاب شما را به نمایش می‌گذارد‌. ما با منوی کشویی Face Aware Liquify کار داریم. این منو می‌تواند شما را به بخشی هدایت کند که تنظیم دقیق ویژگی های چهره را در آن انجام دهید. در ادامه ویژگی‌های این بخش را به صورت جزئی توضیح می‌دهیم.

مطالب پیشنهادی  ساخت مهر در فتوشاپ

ورود به Liquify

قسمت Eyes

در این بخش با حرکت دادن نوار لغزنده، می توانید اندازه چشم (eye size) را تغییر دهید. چشم‌ها را کوچک یا بزرگ کنید و ارتفاع و پهنای چشم را تغییر دهید.

بخش Nose

این قسمت برای تغییر سایز بینی می‌باشد. در این بخش می‌توان ارتفاع (height) و عرض (width) بینی را تنظیم کرد و کوچک کردن بینی در فتوشاپ را انجام داد.

دهان یا Mouth

در این بخش تغییرات دهان را انجام می‌دهیم. می‌توانید ارتفاع لب های بالا و پایین را تنظیم کنید و مقدار کل لب‌ها را کم یا زیاد کنید.

بخش Face

این قسمت ابعاد کلی صورت را در نظر می‌گیرد. با اسلایدرهای آن می‌توان ارتفاع پیشانی و چانه را تغییر داد. همچنین می‌توان عرض خط فک و صورت را تنظیم کرد.

کوچک کردن بینی در عکس

زمانی که قصد دارید بینی را در عکس کوچک کنید، می‌توانید از قسمت Liquify در فتوشاپ استفاده کنید‌. اما در صورتی که می‌خواهید تغییراتی در چهره‌ی خود در ویدیوها ایجاد کنید، باید آموزش پریمیر را بگذرانید‌‌. در این بخش با روش دیگری از کوچک کردن بینی در فتوشاپ اشنا خواهیم شد. برای انجام این کار ابتدا باید طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • به نرم افزار فتوشاپ ورود کنید.
 • از قسمت سربرگ، گزینه File را انتخاب کنید.
 • سپس از گزینه‌هایی که به شما نمایش داده می شوند، گزینه Import را انتخاب نمایید‌.
 • حال پنجره‌ای برای شما باز می‌شود که باید از مسیر صحیح، تصویر موردنظر خود را انتخاب کنید.
 • زمانی که عکس را وارد محیط فتوشاپ کردید به سراغ مراحل تغییرات آن خواهیم رفت.

استفاده از ابزار Lasso

حال باید با دکمه L کیبورد یا انتخاب ابزار Lasso مراحل شروع کوچک کردن بینی را آغاز کنید. قسمتی از عکس را که بینی در آن قرار دارد با نگه داشتن کلیک چپ ماوس انتخاب کنید. این ناحیه باید مطابق با بینی باشد. پس از انتخاب این ابزار گزینه Menu را از بالای صفحه‌ی فتوشاپ انتخاب کنید. سپس در بخش Menu، گزینه Feather را پیدا کنید. با این انتخاب پنجره ای جدید به نام Feather selevtion برای شما باز خواهد شد‌.

مطالب پیشنهادی  نصب فونت در فتوشاپ

در این قسمت از شما می‌خواهد که مقدار Feader Radius را مشخص کنید. پیشنهاد ما به شما این است که مقدار Feader Radius بین 20 تا 30 در نظر بگیرید. حال باید گزینه OK را بفشارید‌.‌ حال باید یک لایه یا همان Layer را برای عکس ایجاد کنید. برای انجام این کار می‌توانید از دکمه های Ctrl و J کیبورد به صورت همزمان استفاده کنید. تا بخش بینی در لایه‌ی جدید قرار گیرد. حال باید دکمه Ctrl و T کیبورد خود را به صورت همزمان فشار دهید تا ابزار Free Transform command انتخاب شود.

استفاده از ابزار Lasso

ابزار Free Transform command

این ابزار بسیار گسترده بوده و با کمک آن می‌توانید بینی خود را به هر شکلی که می‌خواهید فرم دهید یا کوچک کنید. برای آنکه تغییرات کلی و یکنواخت روی بینی ایجاد کنید، باید دکمه Alt را نگه دارید. حال باید با نشانگر ماوس کلیک چپ را نگه داریم و به هر سمتی که می‌خواهیم بکشیم. برای کوچک کردن بینی باید دو طرف کادر را به صورت یکنواخت به سمت داخل بینی بکشیم. با این کار می‌توانیم بینی را در حالت طبیعی باریک‌تر کنیم. اما برای آنکه بینی را به صورت عرضی کوچک کنیم، می‌بایست دکمه Alt را نگه داشته و کادر را دور بینی گذاشته و از عرض کوچک کنیم. با چند بار تکرار و تمرین می‌توانید به طبیعی‌ترین حالت این تغییر برسید‌.

نکات کوچک کردن بینی

در برخی مواقع به هنگام کوچک کردن بینی در فتوشاپ با این روش، ناهنجاری هایی به وجود می‌آید. برای برطرف کردن این مشکلات باید طبق دستورات زیر عمل کنید:

 • ابتدا در ابزار Free Transform command به منوی Edit بروید.
 • سپس گزینه Transform را انتخاب کرده و با این گزینه می‌توانید بخش های ناهنجار را حرکت دهید و یا جابجا کنید.
 • توجه داشته باشید که ابزار Transform باید در حالت Perspective قرار گرفته باشد.
 • پس از انجام تغییرات باید دکمه Enter را بفشارید.
مطالب پیشنهادی  ‌تنظیم عکس 3*4 در فتوشاپ (آموزش تنظیم و ویرایش عکس پرسنلی در فتوشاپ)

طبیعی تر شدن نتیجه

اگر قصد دارید تصویر نهایی شما طبیعی‌تر به نظر برسد، باید عملیات بیشتری روی آن انجام دهید. اگر تا این مراحل نتیجه برای شما راضی کننده بود، پس نیازی به انجام دیگر مراحل ندارید. اما اگر به تغییرات بیشتری نیاز دارید، باید روی تصویر خود بیشتر کار کنید.

 • برای شروع این عملیات یک Layer جدید ایجاد کنید. (وارد پنل Layers شوید و آیکون New Layer را انتخاب نمایید)
 • پس از افزودن لایه‌ی جدید از قسمت ابزارهای فتوشاپ، ابزار palette را انتخاب کنید‌.
 • حال باید در کشوی باز شده ابزار Healing Brush Tool را پیدا کنید.
 • سپس از بخش تنظیمات یا Options بر روی گزینه Sample All Layers کلیک نمایید.
 • در مرحله‌ی بعد باید از ماوس کمک بگیرید. رنگ‌هایی که متناقض است اصلاح کنید، تا عکس طبیعی‌تر به نظر برسد.
 • (در نظر داشته باشید که دکمه ] و دکمه [ بر روی کیبورد می‌تواند سایز براش را کوچک یا بزرگ کند)
 • همواره می‌توانید کلیک چپ ماوس را نگه داشته و رنگ ها را در بخش های متناقض، یکنواخت کنید.

برای انتخاب رنگ بهتر است ماوس را روی آن نقطه از رنگی قرار دهید که قصد دارید برای دیگر قسمت‌ها انتخاب کنید. در عین حال دکمه Alt را بر روی کیبورد به صورت همزمان فشار دهید. با گذراندن این مراحل به آسانی می‌توانید کوچک کردن بینی در فتوشاپ را انجام داده و به نتایج مثبتی برسید.

سخن پایانی

در این بخش از تدوین باما آموختیم که چگونه کوچک کردن بینی در فتوشاپ را انجام دهیم. این کار را با دو روش آموزش دادیم. همانطور که در آموزش افترافکت از روش‌های مختلفی برای یادگیری استفاده می‌کنیم. شما می‌توانید با روش اولین به آسان‌ترین شکل ممکن و در سریع‌ترین حالت، بینی در عکس را کوچک کنید. اما برای روش دوم اندکی زمان لازم است تا بتوانید به نتایجی عالی دست یابید. با انجام مراحل این پست آموزشی می‌توانید علاوه بر یادگیری، عملیات موردنظر را روی تصویر پیاده کنید. همچنین می‌توانید سوالات خود را در رابطه ویرایش در فتوشاپ از متخصصین سایت ما بپرسید. بهتر است چالش یا سوالات خود را در بخش کامنت‌ها مطرح کنید و در اسرع وقت منتظر پاسخ آن باشید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید