نصب فونت در فتوشاپ

نصب فونت در فتوشاپ

در مطالب امروز تدوین باما به آموزش نصب فونت در فتوشاپ می‌پردازیم. اگر جز کاربران مبتدی هستید و احساس می‌کنید که برای نصب فونت دچار مشکل خواهید شد، در ادامه مطالب ما را همراهی نمایید. یکی از راههای مطمئن و اصولی برای انجام این کار استفاده از آموزش فتوشاپ است. بنابراین اگر قصد دارید به صورت حرفه‌ای مباحث فتوشاپ را فرا گیرید، بهتر است از آموزش‌های اساتید مجرب و ماهر در این زمینه استفاده نمایید. در نظر داشته باشید که نصب فونت‌ها در برنامه فتوشاپ کار زیاد پیچید‌ه‌ای نبوده و با انجام مراحلی که در بخش‌های بعدی آموزش داده می‌شود به هدف مورد نظر خود می‌رسید. مطالب امروز روشی ساده و کاربردی برای نصب فونت‌ به شما ارائه می‌دهد.

آموزش نصب فونت در فتوشاپ

برای نصب کردن فونت در برنامه فتوشاپ مراحل زیر را انجام دهید:

 • در اولین قدم و پیش از انجام هر کاری ابتدا فونت مورد نظر خود را انتخاب کرده و دانلود نمایید.
 • سپس فایل فشرده فونت را از آن استخراج کنید.
 • سپس به بخش پوشه فونت‌های سیستم عامل خود بروید.
 • در نظر داشته باشید که در ویندوز لپ تاپ یا سیستم این مسیر غالبا در C:\Windows\Fonts می‌باشد.
 • همچنین در اپل یا macOS میتوانید از نرم افزاری به نام Font Book استفاده نمایید.
 • اکنون از بخش Explorer  یا Finder (m  فونت‌هایی را که دانلود شده و دارای پسوند ttf یا otf هستند را کپی کنید.
 • با وارد شدن به مرحله بعد به قسمت پوشه‌های فونت‌ رفته و سپس فایل‌های فونت را در آنجا paste کنید.
 • در نهایت نیز پس از انجام مراحل بالا فتوشاپ را به حالت اجرایی درآورید.
 • در پایان شما می‌توانید فونت‌هایی را که نصب کرده‌اید را در فهرست فونت‌های خود  در نرم افزار فتوشاپ مشاهده نمایید.

مشکل مربع شدن فونت در فتوشاپ

در بخش‌ قبلی نحوه نصب فونت در فتوشاپ را آموزش دادیم. اکنون به بررسی علت‌هایی که فونت‌ها به شکل مربع نشان داده می‌شوند، خواهیم پرداخت:

هماهنگ نبودن متن و فونت

 از اصلی‌ترین و مهم‌ترین علت‌های مربع شدن فونت در فتوشاپ، عدم هماهنگی بین متن و فونت می‌باشد. به طور مثال زمانی که متن مورد نظر فارسی باشد اما فونت انتخابی شما به صورت انگلیسی انتخاب شود و یا بالعکس، برنامه فتوشاپ فونت را به شکل مربع نشان می‌دهد. پس باید برای رفع این مشکل فونتی را انتخاب نمایید که با متن هماهنگ باشد. بنابراین بهترین و ساده‌ترین راه حل در این شرایط یکسان سازی فونت و متن خواهد بود.

مطالب پیشنهادی  حذف پرده سبز در فتوشاپ

 عدم پشتیبانی از فونت در برنامه فتوشاپ

گاها مشاهده می‌شود که برخی فونت‌ها در نرم ‌افزار فتوشاپ پشتیبانی نشده و به همین علت فونت به صورت مربع نشان داده می‌شود. برای اینکه از پشتیبانی فونت در فتوشاپ اطمینان حاصل کنید باید به وب سایتی که فونت ساخته شده مراجعه کنید. با کمک گرفتن از این روش اگر مشکل از پشتیبانی باشد برطرف خواهد شد. در صورت عدم برطرف‌ سازی باید روش‌های دیگری را که ادامه بیان می‌کنیم امتحان نمایید.

عدم نصب صحیح فونت

از دیگر علت‌های احتمالی که می‌تواند فونت‌ها را به صورت مربع نشان دهد، نصب شدن فونت به شکل نادرست است. برای حل این مشکل ابتدا فونت مورد خود را دانلود کرده و از حالت فشرده خارج نمایید. پس از آن بر روی فونت راست کلیک کرده و سپس گزینه‌ها  Install را انتخاب کنید. در روشی دیگر نیز بر روی فونت مورد نظر دو بار کلیک کرده و از قسمت بالا در سمت راست گزینه Install را انتخاب نمایید.

ریستارت کردن مجدد برنامه فتوشاپ

 در برخی مواقع مشاهده می‌شود که نصب فونت در فتوشاپ دچار مشکل شده و به شکل مربع نشان داده می‌شود. یکی راه‌ حل‌های موجود برای رفع این مشکل، راه اندازی مجدد است که به دو روش می‌توان انجام داد. در روش اول با کمک گزینه Reset Essentials این مسئله برطرف خواهد شد. به این صورت که به قسمت بالای صفحه بروید و از سمت راست بر روی گزینه Workspace کلیک نمایید. پس از آن نیز با مشاهده گزینه Reset Essentials بر روی آن کلیک کنید.

در استفاده از روش دوم نیز به این صورت عمل نمایید: به نوار بالای صفحه بروید و گزینه Edit را انتخاب کنید. سپس با مشاهده گزینه Preferences آن را انتخاب کرده و دوباره برروی گزینه General کلیک نمایید. پس از آن برای رفتن به حالت اولیه گزینه Reset Preferences On Quit را انتخاب کرده و بر روی آن کلیک کنید. اکنون در مرحله نهایی برنامه فتوشاپ خاموش و سپس روشن نمایید. به این ترتیب در صورتی که مشکل در ارتباط با راه اندازی مجدد باشد، برطرف خواهد شد.

وجود مشکلات نرم افزاری

اگر با انجام روش‌های پیشنهادی مشکل مربع نشان دادن فونت در فتوشاپ حل نشد، می‌تواند مربوط به مشکلات نرم افزاری شود. بنابراین برای رفع این مسئله باید از ورژن‌های بالاتر برنامه فتوشاپ کمک بگیرید.

برطرف کردن مشکل مربع فونت با کمک ویندوز

در است استفاده از این روش باید به بخش  Settings رفته و گزینه Time&Language را انتخاب کنید. سپس گزینه Region را انتخاب کرده و با مشاهده عبارت Additional date ,time &regional بر روی آن کلیک نمایید. پس از آن با وارد شدن به مرحله بعدی گزینه change date ,time or number formats را نیز انتخاب کنید. سپس گزینه Administrative را پیدا کرده تا پس از مشخص شدن نوع زبان تنظیم درست را انجام دهید. توجه داشته باشید که گزینه Language باید بر روی Persian تنظیم شده باشد. در صورتی که زبان انتخاب شده فارسی نبود، باید بر روی عبارت Change system locale کلیک کرده و پس از آن فونت persian را انتخاب نمایید. در پایان نیز برای انجام مرحله نهایی برروی گزینه ok کلیک کنید.

مطالب پیشنهادی  ‌تنظیم عکس 3*4 در فتوشاپ (آموزش تنظیم و ویرایش عکس پرسنلی در فتوشاپ)

نصب فونت نستعلیق در فتوشاپ

یکی از فونت‌هایی که کاربران در برنامه فتوشاپ به آن علاقمندند فونت نستعلیق است. برای استفاده از این نوع فونت باید در ابتدا آن را نصب کنید. سپس در ادامه نصب فونت در فتوشاپ به شکل نستعلیق از مراحل زیر کمک بگیرید:

 • قبل از انجام مراحل نیز لازم است تا با انتخاب کلیدهای ترکیبی Alt + Shift فونت را به فارسی برگردانید.
 • در مرحله بعدی فایل دانلود شده برای فونت نستعلیق را باز کنید.
 • در صورتی که فایل که به صورت فشرده یا زیپ بود، ابتدا فایل زیپ را باز نمایید.
 • و در قسمت نوار بالایی گزینه Extract  را انتخاب کرده و سپس فایل دانلود شده را  بر روی سیستم خود راه اندازی کنید.
 • اکنون بر روی فایل فونت نستعلیق راست کلیک کرده و سپس گزینه install را انتخاب نمایید.
 • در این مرحله باید فایل فونتی را که دانلود کرده‌اید را کپی کنید.
 • سپس به قسمت Control panel رفته و پس از آن فایل fonts را باز کنید در این قسمت می‌توانید فایل را بارگذاری نمایید.
 • اکنون به برنامه فتوشاپ وارد شده و یک متن ایجاد نمایید.
 • می‌توانید برای وارد کردن متن دلخواه به ابزار تکست در سمت چپ تصویر بروید.
 • در مرحله بعد پس از وارد شدن متن دلخواه، در قسمت بالای نوار گزینه window را باز کرده و گزینه character را انتخاب کنید.
 • اکنون با باز شدن پنجره جدید می‌توانید  فونت متن خود را به فونت نستعلیق تغییر دهید.

نکته

 بعضی اوقات ممکن است به علت وجود تعداد بسیاری از فونت ها فونت مورد نظرتان را پیدا نکنید که این هم راه حل دارد ، شما میتوانید در قسمت فونت اسم فونت مدنظر را وارد کنید و دکمه  Enter  روی کیبورد را بزنید تا فونت شما اعمال شود. به همین سادگی ما موفق شدیم متن دلخواهمان  را با فونتی که دوست داشتیم ایجاد کنیم برای راحت تر درک کردن موضوع ما برای شما آموزش ویدئویی را نیز قرار داده ایم که میتوانید از آن استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی  کم کردن حجم عکس در فتوشاپ

روش نصب فونت فارسی در فتوشاپ

نصب فونت فارسی کاری بسیار آسان است. تنها باید مطابق دستورات این بخش عمل کنید تا بتوانید انواع فونت‌های فارسی گوناگون را بر روی نرم افزار فتوشاپ خود نصب نمایید. نصب فونت فارسی هیچگونه تفاوتی با دیگر فونت‌ها ندارد اما بهترین راه حل آن استفاده از نصب فونت در ویندوز است. در این بخش می‌توانید فونت‌هایی که قبلا نیز نصب کرده‌اید را مشاهده نمایید. حال تفاوتی ندارد که فونت را برای ورد یا فتوشاپ نصب کرده باشید. در هر صورت اگر تا کنون هیچ فونت فارسی بر روی سیستم خود نصب نکرده باشید، نمی‌توانید با زبان فارسی تایپ کنید.

البته نصب هر فونت به سایتی که از آن فونت را دانلود می‌کنید نیز بستگی دارد. ساختار برخی از سایت‌ها به گونه‌ای است که پس از دانلود فونت و کلیک بر روی آن گزینه‌ی Install می‌توانید به آسانی شاهد نصب شدن فونت مورد نظر باشید. در شرایطی دیگر نیازی به گذراندن مراحل اصلی (مراحلی که در ابتدای مقاله به آن اشاره کردیم) ندارید. اگر شما بخواهید برای اینستاگرام خود یک کاور پست بسازید، باز هم به نصب فونت‌ نیاز دارید. برای یادگیری آموزش ساخت کاور پست اینستاگرام (ساخت کاور پست اینستاگرام با اینشات) به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

سخن نهایی

در این مطلب از تدوین باما با نصب فونت در فتوشاپ آشنا شدیم. حال می‌دانیم که نصب فونت بر روی فتوشاپ و یا ویندوز بسیار است. البته در صورتی که با مشکل خاصی مواجه نشوید. اگر نتوانستید فونت مورد نظر را بر روی سیستم خود نصب کنید، اصلا جای نگرانی نیست. زیرا ما تمام دلایل و راه حل این مشکلات را در بخشی از این مطلب توضیح داده‌ایم. شما می‌توانید با مراجعه به آن مشکلات سیستم یا نرم افزار فتوشاپ خود را برطرف کنید. در نهایت اگر قادر به انجام این کار نبودید در بخش نظرات، سوالات خود را مطرح کنید و منتظر پاسخدهی از جانب متخصصین سایت باشید. ما نیز در اولین فرست پاسخگوی سوالات شما عزیزان در این رابطه یا درمورد آموزش افترافکت و آموزش پریمیر خواهیم بود.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید