چگونه لایه‌ها را از یک سند فتوشاپ در سند دیگر کپی کنیم؟

چگونه لایه‌ها را از یک سند فتوشاپ در سند دیگر کپی کنیم؟

در ویندوز و مک، راهکارهای مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. برای آنکه بیاموزید (چگونه لایه‌ها را از یک سند فتوشاپ در سند دیگر کپی کنیم؟) همراه تدوین باما باشید. یادگیری و انجام این کار مزایای زیادی به همراه دارد. از جمله آنکه دیگر نیازی نیست تا بازسازی و طراحی دوباره خود را در فتوشاپ انجام دهید‌. می‌توانید از لایه‌ی مدنظر کپی گرفته و در سندی دیگر از آن کمک بگیرید. اگر علاقه مند به یادگیری اصولی فتوشاپ هستید، می‌توانید به بخش آموزش فتوشاپ مراجعه کنید. تا به طور کامل از تمامی نکات آموزشی مطلع شوید. در این قسمت نکات مفیدی را مطالعه خواهید کرد‌.

روش کپی کردن لایه‌های فتوشاپ از یک سند به سند دیگر

ابتدا ساده‌ترین راهکارها را برای کپی کردن لایه مطرح می‌کنیم. زمانیکه قصد دارید یک لایه از یک سند فتوشاپ را در سندی دیگر کپی کنید، ساده‌ترین روش کشیدن آن لایه و رها کردن داخل سند جدید است. با انجام این کار، شما لایه را انتقال ندادید. بلکه آن را در سند جدید کپی می‌کنید‌. راه حل بعدی این است که در بالای صفحه‌ی فتوشاپ از منوی Window گزینه Arrange و سپس گزینه 2-up Vertical را کلیک نمایید. سپس عکسی که می‌خواهید لایه بر روی آن کپی شود را انتخاب نمایید.

 به پنل لایه‌ها (در نوار سمت راست فتوشاپ) مراجعه کنید و لایه‌ای که قصد دارید کپی کنید را بکشید بر روی عکس دوم رها کنید. اگر پنل لایه برای شما فعال نیست، می‌توانید از طریق منوی Window (در قسمت بالای فتوشاپ) گزینه‌ی Layers را تیک بزنید. پس از انتخاب این گزینه پنل موردنظر در سمت راست فتوشاپ فعال می‌شود. به این شیوه نیز، لایه در هر دو سند کپی خواهد شد. البته ابتدا لازم است هر دو سند در فتوشاپ باز شده باشد. شما می‌توانید لایه را در هر کجای تصویر حرکت دهید و از آن استفاده نمایید.

روش کپی کردن لایه‌های فتوشاپ از یک سند به سند دیگر

کپی یک لایه از یک فایل به فایل دیگر در فتوشاپ

در این بخش قصد داریم عملیات کپی لایه را با گزینه‌ی “Duplicate Layer” انجام دهیم. برای استفاده از این روش نیز ابتدا باید هر دو سند را در نرم افزار فتوشاپ باز کنید. سپس سندی را که قصد دارید لایه را از آن برداشته و کپی کنید، باز نمایید. حال با راست کلیک کردن بر روی لایه پنجره‌ای برای شما باز می‌شود. از گزینه‌های این پنجره نوشته‌ی “Duplicate Layer” را پیدا کرده و بر روی آن کلیک نمایید. پس از انتخاب آن وارد پنجره‌ی جدیدی خواهید شد.

مطالب پیشنهادی  چگونه در فتوشاپ عکس را داخل قاب بگذاریم؟

بر روی منوی‌ کشویی گزینه Document کلیک کنید و نام سند مقصد را انتخاب نمایید. (منظور همان سندی که قصد دارید لایه کپی را بر روی آن قرار دهید.) سپس گزینه OK را که در سمت راست قرار دارد، فشار دهید. با اوکی کردن و انجام صحیح این مراحل خواهید دید که لایه‌ی مدنظر شما در سند دوم نیز کپی خواهد شد. در سیستم مک نیز می‌توانید یک لایه را به آسانی کپی کرده و در سند دیگر قرار دهید. حتی روشی آسان و میانبر برای انجام این کار وجود دارد. ابتدا بر روی لایه کلیک کنید (در اصل آن لایه را انتخاب نمایید) سپس کلیدهای میانبر Command + J را در کیبورد فشار دهید. با این روش ساده می‌توانید از یک لایه تعداد بیشتری کپی کنید.

تکثیر یک شکل در فتوشاپ

برخی اوقات قصد دارید یک شکل، لوگو، نام تجاری، آیکون و… را در فتوشاپ تکثیر کنید و از آن در همان سند یا سندهای دیگری استفاده کنید. شاید تا الان متوجه شده باشید که انجام این کار بسیار ساده است. فقط کافیست از لایه‌ی آن یک کپی بگیرید. اگر لایه آن شکل مشخص نیست، ابتدا باید با ابزار Marquee، Lasso یا Object Selection Tool شکل را از تصویر جدا کنید. سپس کپی گرفتن از آن را آغاز کنید. برای کپی گرفتن راهکارهای مختلفی وجود دارد که در بخش‌های قبل به آنها اشاره کردیم. اما از دیگر ساده‌ترین روش‌های انجام این کار، اینگونه است:

  1. ابتدا لایه را در پنل لایه‌ها انتخاب کنید و آن را بکشید.
  2. سپس به سمت پایین پنل کشیده و بر روی آیکون + رها کنید.

به همین سادگی توانستید از لایه‌ی خود یک کپی باکیفیت تهیه کنید. این کپی را می‌توانید با روش‌هایی که گفته شد در سندهای دیگر نیز قرار دهید. به همین سادگی می‌دانیم که چگونه لایه‌ها را از یک سند فتوشاپ در سند دیگر کپی کنیم؟ البته ناگفته نماند که برای انجام این کار می‌توان از هوش مصنوعی نیز کمک گرفت. به شرط آنکه آموزش هوش مصنوعی جامع را طی کنید و استفاده از آن را بیاموزید.

مطالب پیشنهادی  حذف پرده سبز در فتوشاپ

تکثیر یک شکل در فتوشاپ

کپی پیست کردن لایه موردنظر

یکی دیگر از راه‌های آسان و بی‌دردسر کپی پیست کردن لایه است. بدین صورت می‌توانید لایه را از سندی به سند دیگر کپی کنید. برای انجام آن تنها کافیست طبق مراحل زیر عمل نمایید:

  • ابتدا لایه‌ی مدنظر را انتخاب کنید.
  • در سیستم ویندوز از دکمه های Ctrl  و C کیبورد استفاده کنید.
  • در سیستم مک دکمه های cmd و C را به صورت همزمان فشار دهید.
  • حال بر روی سندی که قصد دارید لایه‌ی کپی شده روی آن قرار گیرد، تب کنید.
  • پس از آنکه در سند مقصد قرار گرفتید، باید در سیستم ویندوز دکمه های Ctrl  و V کیبورد را فشار دهید.
  • و در سیستم مک از دکمه های میانبر cmd  و V استفاده کنید.

از این شیوه می‌توانید برای کپی کردن هر لایه‌ای در فتوشاپ استفاده کنید.

استفاده از ویژگی Float All in Windows

از این ویژگی برای زمانی استفاده می‌شود که قصد دارید یک لایه را بر روی فایل‌های زیادی کپی کنید. مانند یک لوگو که می‌خواهیم برای تصاویر زیادی به صورت همزمان استفاده کنیم. در این صورت استفاده از این روش بسیار موثر و سریع است. ابتدا باید تمام اسنادی که قصد دارید لایه را بر روی آنها قرار دهید، در فتوشاپ باز کنید. حال باید لایه‌ای که قصد دارید کپی کنید را (در پنل Layers) بالای لیست لایه‌ها قرار دهید. پس از انجام این مراحل به سراغ منوی Window دربالای صفحه فتوشاپ بروید. روی گزینه Arrange کلیک کنید و گزینه Float All in Windows را انتخاب کنید.

توجه: می‌توانید صفحات فتوشاپ را حرکت دهید تا تغییرات بهتر دیده شود.

استفاده از ویژگی Float All in Windows

کپی گرفتن از لایه با ابزار Move

یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توانید از لایه‌ی خود کپی بگیرید و در سند دیگری از آن استفاده کنید، کپی گرفتن از لایه با ابزار Move می‌باشد. برای کسانی که می‌پرسند چگونه لایه‌ها را از یک سند فتوشاپ در سند دیگر کپی کنیم؟ باید بگوییم که ابزار Move از کاربردی‌ترین ابزارهای نرم افزار فتوشاپ است. که با کمک آن می‌توان کارهای زیادی انجام داد. اگر می‌خواهید با کمک این ابزار از لایه خود کپی بگیرید، ابتدا کلید میانبر V را فشار دهید. سپس کلید Alt را نگه داشته و با ابزار Move در سند مقصد فتوشاپ روی آن کلیک و Drag کنید.

مطالب پیشنهادی  ساخت عکس پروفایل با فتوشاپ

 به این سادگی لایه‌ی شما کپی شده و می‌توانید آن را در هر سندی قرار دهید. در این روش دیگر نیازی نیست که به دنبال پنل لایه‌‌ها بگردید. اگر چندین لایه دارید و قصد دارید یکی از آنها را کپی کنید، ابتدا روی آن کلیک راست کرده و نام لایه‌ی مدنظر را انتخاب کنید. در ادامه با همان روشی که در بالا گفتیم پیش روید. این روش کاربردی برای کپی گرفتن در فتوشاپ استفاده می‌شود. اما زمانیکه قصد دارید در نرم افزار پریمیر از قسمتی کپی برداری کنید، باید آموزش پریمیر را طی کنید. تا شیوه‌های آسان این کار را نیز بیاموزید.

سخن نهایی

در این مطلب خواندیم که چگونه لایه‌ها را از یک سند فتوشاپ در سند دیگر کپی کنیم؟ انجام این کار به شدت ساده‌ است. به شرط آنکه روش انجام آن را بدانید و طبق مراحل عمل کنید. پس از یکبار انجام به آسانی حفظ خواهید شد. همانند آموزش‌ افترافکت که اگر با متدی آسان و صحیح بیاموزید، به راحتی می‌توانید از آن کسب درآمد کنید. کپی کردن لایه و انتقال آن به سندی دیگر، می‌تواند در موارد زیادی برای شما کاربردی باشد. مثلا زمانیکه قصد دارید یک نشان یا لگو را در تصاویر تبلیغاتی خود تکثیر کنید. یادگیری این مهارت ساده شاید تاثیر زیادی در پرداخت هزینه‌های شما به یک ادیتور داشته باشد. شما می‌توانید سوالات خود را در قسمت کامنت‌ها مطرح کنید و منتظر پاسخ­­ از سمت کارشناسان تدوین باما باشید. سپاس از اینکه تا پایان این پست آموزشی با ما همراه بودید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید